ortadag kombi tamir servis

ortadag kombi tamir servis

Ortadağ Kombi Tamir Servisi

0506 325 94 95    0216 311 70 69  

Son Zamanlarda, doğalgazın hayatımıza tamamen girmiş olmasıyla her hanede  kombi sistemleri, gelişmiş düzenekleri ve donanımları sayesinde tek bir tuş ile tüm hanenin ısıtma ve sıcak su ihtiyacını karşılamakta olup, Ortadağ Teknikeller Kombi  Servisi firmamız, tam teşekkürlü donanımları ve teknik bilgi sahibi personelleri ile sahasının en kalifiye ve uygun fiyatlı servis hizmetlerini sunmaktadır.
Her model ve markadaki kombilerin özelliklerine uyum sağlayacak bakım ve onarımlarını, eğitimli personelleri yardımıyla sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren Ortadağ Teknikeller Kombi Servisi Teknik Servis şirketimiz, ayrıca bütün çalışmalarını da güvence kapsamına alması sunmuş  olduğu hizmetin güvenilirliğini meydana koymaktadır. 7 gün 24 saat istek toplayan ve en kısa süre içinde personel yönlendirmesi yapan firmamız, Ortadağ Teknikeller Kombi Servis Firmalar arasında farklılık yaratmakta, en seçkin hizmet ve uygun fiyatlı hizmetlerin kapılarını açmaktadır. Teknikeller Kombi Servisi olarak firmamız Anadolu yakasının tamamında siz kıymetli müşterilerimize hizmet veren köklü bir firmadır. Kombi servisi denildiğinde aklımıza yalnızca arıza yaptığı süre iştirak eden ve emin bir firma bulmakta zorlandığınız o anda firma olarak yerinde ve güler yüzlü hizmet alabileceğiniz bir kombi servis firmasıdır. Firmamız kurulduğu andan bu yana süratle yükselen ve gelişime açık durumda olan bir firmadır. Ortadağ Teknikeller Kombi Servisi süratle yükselen nüfuz yoğunluğuna ayak uydurmak ve kombi bakımı ve kombi onarımı konularında müşterilerimize anında hizmet verebilmek amaçlı firmamızın geliştirmiş olduğu taşınabilir servis uygulamasıyla çabuk bir kombi servis hizmeti almaktasınız.

Kombi servisi olarak Baymak, Ferroli, Viessmann, İmergas, Alarko, Ariston Vaillant  Protherm  Demir döküm Eca  Buderus  başta olmak üzere buraya yazamadığımız bir çok markaya firma ve logolardan müstakil olarak özel servis hizmeti vermekteyiz.

Petek temizliği, peteklerde biriken atık maddelerin, tesisat içindeki su devrini aksatmasını önlemek amacıyla yapılan ve hem ısı verimliliği hem de enerji tasarrufu sağlayan bir işlemdir. Kalorifer tesisatı bulunan ev, ofis, fabrika gibi tüm alanlarda yapılabilen petek temizleme işlemleri, günümüzde gelişmiş yöntemler kullanılarak kısa sürede tamamlanır.

Petek Temizliği Neden Yapılır?

Petek temizliği uygulamalarının temel hedefi, radyatörlerde biriken kir, çamur, balçık gibi artık maddeleri temizleyerek su akışının hızlanmasını sağlamaktır. Peteklerin içerisinde, suyun akışını engelleyen maddelerin birikmesi zaman içerisinde peteklerdeki sıcak su iletimini imkansız hale getirir. Bu durumda da, petekler çok az ısı vermeye ya da hiç ısı vermemeye başlar. Kombide herhangi bir sorun olmadığı halde, peteklerdeki ısınma problemlerinin önüne geçmek için düzenli olarak petek temizliği yapılması gerekir.

Petek temizleme işlemlerinin sağladığı avantajlar şöyledir:

 1. Peteklerin etkili bir şekilde temizlenmesi, su devrini artıracağından, ortamın hızlı bir şekilde ısınmasını sağlar.

 2. Petek temizleme uygulamaları düzenli şekilde yapıldığında, yüzde 40 oranında enerji tasarrufu sağlar. Bu da ortamın nitelikli biçimde ısınmasını sağlarken doğalgaz faturalarının da düşmesi anlamına gelir.

 3. Peteklerde yapılan temizlik işlemleri, tesisata hiçbir şekilde zarar vermez. Bununla birlikte tesisatın görünmeyen yapısının da temiz olmasını sağladığından, kullanım ömrünü uzatır.

 4. Radyatörlerde yapılan temizlik sonrasında, kombi filtresi de temizlendiğinden, peteklere kirli suyun gitmesi önlenir.

Soğuk havalarda düşük ücretler ödeyerek etkili şekilde ısınmak isteyenlerin petek temizleme işlemi yaptırması oldukça önemlidir. Teknikeller servis.com güvencesiyle yapılan radyatör temizleme uygulamaları 2 yıl garantilidir. Bu süreçte peteklerin ısınması ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda istediğiniz zaman ücretsiz servis alabilirsiniz.

Petekler Nasıl Temizlenir?

Peteklerin temizlenmesi, hem kısa hem de uzun vadede birçok avantaj sağlar. Ancak işlemin nasıl yapıldığı, uygulama sırasında hangi ekipmanların kullanıldığı ve işlemi gerçekleştiren personellerin profesyonelliği de çalışmanın niteliği üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle ısı verimliliği ve tasarruf sağlamak için yapılacak uygulamalarda nitelikli firmaların tercih edilmesi önemlidir. Profesyonel olmayan çalışmalarda petekler tek tek temizlenirken uzmanlar tarafından yapılan işlemlerde gelişmiş teknolojik cihazlar ve teknikler kullanılır.

Peteklerin temizlenmesi için yapılan işlemler şöyledir:

 1. Petek temizleme makinesi, giderlere en yakın olan kalorifere bağlanır. Genellikle banyodaki havlupan bu işlem için idealdir.

 2. Petek ile makine arasındaki tesisat sağlandıktan sonra, temizleme maddesi makineye eklenir. Bu şekilde peteklerin içinde çözücü maddenin dolaşması sağlanır. Teknikeller servis.com petek temizleme işlemlerinde Sağlık Bakanlığı onayına sahip NanoClean temizleme maddesini kullanır. Bu şekilde peteklerinize herhangi bir zarar gelmeyeceğine dair güvence verir.

 3. NanoClean petek temizleme kimyasalı tüm peteklerde dolaştıktan sonra, birikmiş olan kirli maddeler temizlenerek peteklerin içindeki su tahliye edilir.

 4. Peteklerin içinde herhangi bir kimyasal kalmaması için, durulama işlemi yapılması gerekir. Durulama işlemi ile tüm peteklere yeniden su tahliyesi yapılır.

 5. Temizleme uygulaması sırasında peteklerde hava oluştuğu için, tüm peteklerin havası alınır. Daha sonra kombi filtresi temizlenir. Bu işlem sayesinde peteklere gidecek olan suyun temizlenmesi sağlanır.

Petek temizleme işlemi bu aşamalardan sonra tamamlandıktan sonra, ısı verimliliğini maksimize etmek ve enerji tasarrufunu artırmak için kombi ayarları yeniden konfigüre edilir.

Peteklerin Temizlenmesi Kaç Saat Sürer?

Petek temizliği işlemi ortalama olarak 2-3 saat içerisinde tamamlanır. Ancak bu süre, ortamdaki peteklerin sayısına ve peteklerin bakım düzeyine göre değişir. Uzun süredir bakım yaptırılmamış peteklerde biriken kir miktarı daha fazla olduğundan, birkaç kez devir işlemi uygulanabilir. Bununla birlikte bir evde ortalama 5-6 petek olduğu düşünülürse işlem süresi ortalama 2-2,5 saatte alacaktır. Dubleks evler ya da büyük ofis ve iş yerleri için ise bu süre ortamdaki petek sayısına göre değişir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Petek temizleme uygulamaları ısı verimliliğini en üst seviyeye çıkarmak için ortalama olarak 2 yılda bir yapılmalıdır. Bu süreç peteklerin kullanım yoğunluğuna bağlı olarak da değişebilir. Ofis, iş yerleri ya da fabrika gibi alanlarda, temizleme işlemlerinin her yıl tekrar edilmesi verimliliği artırır.

Yaz sonu ya da sonbahar başlangıcı ise petek temizleme yaptırmak için ideal dönemdir. Sonbahar sonları ve kış aylarında petekler çalıştırılacağı için, ısı verimliliğini artırmak için kış aylarından önce işlemlerin yapılması gerekir.

Petek Temizleme Bireysel Yöntemlerle Yapılabilir Mi?

Peteklerin nitelikli şekilde temizlenmesi ve ısı verimliliğinin artırılması için profesyonel yöntemlerin kullanılması şarttır. Teknikeller servis.com performansı optimum düzeye çıkarmak için en son teknoloji makineler ile nitelikli kimyasallar kullanarak uygulama yapar. Bunun yanı sıra, alanında uzman olan tekniker ve personeller ile çalıştığından, işlem sırasında ve sonrasında hata payı minimize edilir. Ancak bireysel yöntemlerle yapılan uygulamalarda hem ortamın kirlenmesi hem de peteklerin temizlenememesi ihtimali yüksektir. Bununla birlikte yanlış kimyasalların kullanılması tesisat sistemine ciddi zararlar verebilir. Petek temizleme ekipmanlarını satın almak da son derece pahalı olacağında, bireysel yöntemler yerine profesyonel şekilde uygulama yapan firmaları tercih etmek çok daha avantajlıdır.

Petekleri Temizlemek Kombiye Zarar Verir Mi?

Peteklerin temizlenmesi sırasında kombiye herhangi bir zarar verilmez. Zira temizleme işlemi yapılırken yalnızca peteklerdeki tesisat boruları işlemden geçer. Bununla birlikte kombinin yalnızca filtresi değiştirilir. İşlem sırasında kullanılan ekipmanların ve kimyasalların nitelikli olması durumunda, temizleme uygulamaları kombi ya da peteklere hiçbir şekilde zarar vermez. Ancak kalitesiz ekipmanların kullanımı ya da işlemin niteliksiz bireyler tarafından yapılması ciddi zararlar doğurabilir. Bu nedenle ısı verimliliğin artırılması için mutlaka profesyonel bir şirket ile çalışılmalıdır.

Petek Temizliği Fiyatları

Petek temizleme fiyatları, uygulamanın yapılacağı ortamın büyüklüğüne ve ortamdaki petek sayısına bağlı olarak değişir. İşlemin uzunluğu bu kıstaslara göre belirleneceği gibi, uygulamada kullanılacak kimyasal madde oranı da petek sayısına göre değiştiğinden, fiyatlar bu doğrultuda belirlenir. İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu yakasının tüm ilçe ve semtlerinde hizmet sunan Tesisatci.comekonomik fiyatlarla hizmet vermekle birlikte, tüm işlemler için 2 yıl garanti sunar. Petek temizleme fiyatları ortalama olarak 100 – 250 TL arasında değiştiği gibi, 2 yıl içerisinde herhangi bir sorun yaşanması durumunda ücretsiz servis sunulur.

Profesyonel yöntemler ve ekipmanlar kullanarak uygulama yapan şirketimiz, petek temizleme işlemleri ile ısı verimliliğinin önemli oranda artmasını sağlarken, tesisat sisteminin kullanım ömrünün de uzamasını sağlar. Profesyonel, ekonomik ve garantili servisimizden yararlanmak için siz de hemen arayarak petek temizliği hizmeti alabilirsiniz.,

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Comments

 • Yunus Emre ÇOLAK | Eyl 12,2018

  Ciddi anlamda çoğu teknik servis firmasına göre üst düzey bir firma, gerek teknik destek bildirimlerine geri dönüş olarak gerek hız konusunda gerek güvenlik konusunda. Uygun fiyatlarla yüksek kaliteli hizmet veren ve sorunlarınızı en hızlı şekilde çözüme kavuşturan tek firma diyecek pek bir şey yok gerçekten tavsiye ederim teşekkürler

 • Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir