Pendik Petek Temizleme Servis

Pendik Petek Temizleme Servis

Pendik Petek Temizleme Servisi

 0506 325 94 95   0216 311 70 69 

Pendik Teknikeller Petek Temizleme Servisi

Kombi tesisat yıkama, hem kombinizi verimli kullanmak hem de doğalgazı tasarruflu kullanmak açısından oldukça önemlidir. Zira suların kireçli ve radyatörlerin metal aksamlı olması zaman içerisinde geçiş kısımlarını tıkar ve ısınma problemleri yaratır. Boru hatlarının temizlenmesi halinde yaşam alanınızın çok daha konforlu olduğu görülecektir.

Pendik Teknikeller Petek Temizleme Servisine 0216 311 70 69- 0506 325 94 95  numaralı telefonumuzdan iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Kombi Tesisat Yıkama Nasıl Yapılır?
Kombi tesisat yıkama, sistemdeki kireç, kışır, tortu ve çamurları temizlemek amacıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Uzun süreli kullanımlardan sonra tesisat yıkanmalı ve kullanıma hazır hale getirilmelidir. Aksi halde peteklerden beklenilen verim alınmaz ve dereceyi yükselttiğiniz halde sıcaklık iletilmez.

Kombi tesisat yıkama,
• Kullanılan suyun özelliğine,
• Isı ve oksijene,
• Yerden ısıtma sistemlerine,
• Kapalı devre ısıtma yöntemine göre değişiklik gösterir.

Kombi petek temizliği nasıl yapılır? Sorusunu kısaca şu şekilde yanıtlandırmak mümkündür. Tesisatın içerisi makine yardımıyla yapılır ve temiz su ile yıkanır. Çamur ve tortuların tamamen gitmesi içinde kimyasal kullanılır.

Pendik Teknikeller Petek Temizleme Servisine 0216 311 70 69- 0506 325 94 95  numaralı telefonumuzdan iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Kombi Tesisat Yıkama Ne Zaman Yaptırılmalıdır?
Kombi tesisat yıkama ile ilgili belli bir periyod yoktur. Ancak uzmanlar kombiden yüksek verim alınması için 3 yılda bir yıkama yaptırılması gerektiğini söyler. Uzun süreli kullanımlar sonunda cihazda belli sorunların yaşandığı görülür. Bu da tamamen tesisatın kirlenmesine bağlıdır.

Isıtma sistemimiz kullanıldıkça verimliliğini kaybetmeye başlar. Faturalarımız yükselir fakat eskisi gibi ısınamamaya başlarız. Bu sorunun başlıca sebebi petek temizliği vaktinin gelmiş olmasıdır.
Petek temizliği gerektiğini anlamanın en kolay yolu peteklerimizi el ile kontrol etmektir. Kombiniz tam güç ile çalıştırdıktan sonra peteklerin tüm yüzeyleri el ile kontrol edilir. Bu işleme kombiye en yakın olan petekten başlayabilirsiniz çünkü en uzaktaki petek daha geç ısınacaktır.

Peteklerin yüzeyleri kontrol edilirken bazı bölgeler sıcak bazı bölgeler soğuk ise petek temizliği gerekiyor olabilir.
Tıkanmış olan peteklerin bazı bölgelerine sıcak su gelemez ve soğuk kalmasına sebep olur. Eviniz bu sebepten yeterli ısınamaz ama kombi cihazınız çalıştığı için de gereğinden daha yüksek yakıt faturaları gelir.

Eğer kombi üzerindeki filtreler sıklıkla tıkanıyor ise buda peteklerinizin temizlenmesi gerektiğinin bir göstergesidir. Peteklerin içinde fazlaca buluna tortu kombi içerisindeki filtreleri kolayca tıkar ve kombinizin arıza vermesine sebep olur. Tekrar eden bu tip arızalar kombinizde tamirat gerektirecek başka arızalara da sebep olabilir.

Petek temizleme işlemi gözünüzde büyütülecek zor bir işlem değildir. Profesyonel petek temizleme ekibimiz kısa sürede peteklerinizi ilk günkü verimliliğine kavuşturacaktır. Pendik Teknikeller Petek Temizleme Servisine 0216 311 70 69- 0506 325 94 95  numaralı telefonumuzdan iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Temizliği düzenli yaptırılan ısıtma sistemi ve petekler;

Daha düşük yakıt faturaları
Uzun süre sorun yaşamadan ısınma
Kombi cihazınızın ömrünü uzatır
Konforlu ve dengeli bir ısınma sağlar
Peteklerde oluşacak tıkanmaların önüne geçer.
Filtrelerin tıkanmasından dolayı arızaların önüne geçer
Soğuk kış aylarında ani arızaların oluşmaması için, yaktığınız halde ısınamamaktan kurtulmak için peteklerinizi 2 senede bir mutlaka profesyonel bir petek temizleme ekibine temizletmeniz gerekmektedir.

Pendik Teknikeller Petek Temizleme Servisine 0216 311 70 69- 0506 325 94 95  numaralı telefonumuzdan iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

 Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir