Petek Temizleme Servis

Petek Temizleme Servis

Petek Temizleme Servisi

0216 311 70 69        0506 325 94 95

Kış aylarında en çok düşündüğümüz evimizin ısınması ve buna bağlı olarak da doğal gaz faturası ve elektrik faturasının yükselmesi olsa gerek. En çok yükselme hiç şüphesiz ki doğal gaz faturasında yaşanmaktadır. Doğal gaz faturamızı düşürmek için hepimiz çeşitli yöntemler deniyor olabiliriz. Gaz faturası kış aylarında en çok para ödediğimiz faturadır, bunu ne kadar düşürürsek bütçemize elbetteki faydası olacaktır. Öncelikle şunu söylemek gereklidir ki kombiyi yakmayarak tasarruf olmaz, ısınamıyorsak evde ev halkı üşüyor, yorganların altında oturuyor ise bizce buna tasarruf denmez. Kış ayıdır, soğuktur elbette kombileri yakacağız, bizim yapmamız gereken kombimiz, petekler ve ev için çeşitli önlemler almaktır.

Doğal gaz faturası elbetteki bir miktar yüksek gelecektir. Bunu gaz faturasını düşürmek her ev için çok farklı etmenlere bağlıdır. Öncelikle evin metre karesi ile ilgili dir. Siz 180 metre kare evde oturuyor ve tüm odaları ısıtıyorsanız, sizin doğal gaz faturanızın 100 TL nin altına düşürmek diye bir çaba içinde olmanız çok yanlış olsa gerek. Söylemek istediğimiz bu konuda biraz gerçekçi olalım.

Öncelikli yapmamız gereken kışın ilk ayında müsait olduğumuzda kombinin bakımını yaptırmaktır. Kombiyi sadece arızalandığında değil rutin olarak bakımının yapılması çok önemlidir. Oluşabilecek arızalar önceden giderilir, enerji tasarrufu sağlar. Kombilerde yoğuşmalı kombiler vb. teknolojiler gazı daha verimli yakmayı sağlayarak enerji tasarrufu yapmanızı sağlaya bilir. Bu konuyu Yetkili kombi servisi niz ile görüşebilirsiniz. Peteklerin temizliğide enerji tasarrufu ve ortamın ısınması için çok önemlidir. Peteklerin yeterince temiz olmaması doğal gaz faturanızı yükseltebilir. …

Peteklerim  neden soğuk?

 Peteklerin alt kısmı yarısı ısınmıyor ise,
 Kombiye en uzak petek ılık ısınmıyor ise,
 Kombi ısısının derecesinin  yükseltilmesine rağmen radyatör petek ısısı yükselmiyor ise,
∞ Aylık Doğal gaz faturaları yüksek geliyor ise,
 En az 2 yıldır petek temizliği yapılmadı ise mutlaka petek bakımı temizliği yaptırmalısınız.

Petek  Temizliği Zamanı Geldiğini Nasıl Anlarız ?

Belirtileri genellikle peteklerin alt kısımlarının soğuk olması özellikle son radyatörün yani kombiye en uzak olan peteğin den alt kısmını elle yoklayın üstüne bakın aynı sıcaklık seviyesi hakim değilse ısının dolaşım sağlamasını engelleyen pislikler var demektir. Pek çok kişi bireysel olarak petek temizleme işlemi yapmaya çalışmaktadır ancak bireysel olarak tam anlamıyla temizlik işlemi yapılamaz . Bazı bireysel tesisat temizleme uygulamaları şöyledir , kimisi peteğin için deki havayı alarak oradan çıkan kirli su ile temizlik olacağını sanır , kimisi tahliye vanasını açarak suyu tamamen boşaltarak temizleme işlemi yapılacağını sanır bunların hepsi yanlış uygulamalardır.

Doğru olan kaliteli bir kimyasalla peteklerin içindeki partikül , çamur ve çeşitli maddeleri temizlemek için kimyasal ayrıştırıcı kullanımı radyatör temizleme işlemin en önemli faktörüdür . Devamı da en az solüsyon kullanımı kadar önemli çünkü bir yanlış işlemde kombi bozulabilir , basınç filtreleri tıkayabilirsiniz .

Pek çok internet kullanıcısı petek temizliği işleminin içeriğinden çok petek temizleme fiyatlarını araştırmaktadır. Bir düşünmek gerekirse ucuz olan kaliteli midir ? Ucuza yaptırdık peki ya bir işe yaramaz sa ? Verilen ucuz paranın ne değeri olacak ?

İşimizin her zaman arkasındayız. Almış olduğunuz hizmet sonrası her daim destek servisimiz ile sizin yanınızdayız. 0216 311 70 69

Profesyonel hizmet anlayışı ile tanışın. Alanında uzmanlaşmış kadromuz ile her zaman en hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet alırsınız. Kombi servisi

Kombi için almış olduğunuz hizmet çeşidine göre garanti sürelerimiz değişlik gösterir. Yapılan tüm petek temizliği hizmetlerimiz bir yıl süre ile garantilidir.

7/24 gerek duyduğunuz zaman diliminde bizimle hemen istibata geçerek servis hizmeti talebinde buluna bilirsiniz.

Rutin olarak yapılması gerekli olan kombi servis ve bakım hizmetlerinizi dilerseniz sizin için takip ediyoruz, sistemimize kayıt olabilirsiniz.

Teknikeller Petek Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir