Petek Tesisat Radyatör Temizlği Servis

Petek Tesisat Radyatör Temizlği Servis

Petek Tesisat Radyatör Temizlği Servisi

0216 311 70 69       0506 325 94 95

Petek temizliği nasıl yapılır?

 1. İlk olarak kombi kapatılır.

 2. Kombiye giden su giriş vanaları kapatılır. Amaç kombiye zarar vermemektir.

 3. Tüm radyatörlerin giriş ve çıkış vanaları kapatılır.

 4. Kalorifer petek temizliği tek tek yapılacağı için, temizlenecek peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır.

 5. Banyonun havlupan radyatörü sökülür.

 6. Petek temizleme makinasının bir hortumu, havlupan giriş vanasına bağlanır.

 7. Makina hortumun diğer ucu cihaza bağlanır.

 8. Havlupan çıkış vanasına başka bir hortum bağlanır.

 9. Çıkış vanasına bağlanan hortumun diğer ucu tuvalete veya klozete koyulur.

 10. En yakın çeşmeden radyatör temizleme makinesine su verilir.

 11. Kombi petek temizleme makinesi çalıştırılır.

 12. Kombi petek temizleme makinesi, temizliği yapılacak olan peteğe tazyikli ve ilaçlı su gönderir.

 13. Tazyikli su gönderirken aynı zamanda hava yardımı ile basınçta elde edilir.

 14. Buradaki amaç; hava ile birlikte peteklere giren tazyikli ilaçlı su, radyatörlerin iç cephesindeki pislikleri sökmesidir.

 15. Klozete veya tuvalete akan su berrak oluncaya kadar işleme devam edilir.

 16. Böylece petek temizliği tamamlanmış olur ve işlem sırayla diğer petekler içinde tek tek uygulanır.

Petek Temizliği Zamanı Geldiğini Nasıl Anlarız ?

Belirtileri genellikle peteklerin alt kısımlarının soğuk olması özellikle son radyatörün yani kombiye en uzak olan peteğin den alt kısmını elle yoklayın üstüne bakın aynı sıcaklık seviyesi hakim değilse ısının dolaşım sağlamasını engelleyen pislikler var demektir. Pek çok kişi bireysel olarak petek temizleme işlemi yapmaya çalışmaktadır ancak bireysel olarak tam anlamıyla temizlik işlemi yapılamaz . Bazı bireysel tesisat temizleme uygulamaları şöyledir , kimisi peteğin için deki havayı alarak oradan çıkan kirli su ile temizlik olacağını sanır , kimisi tahliye vanasını açarak suyu tamamen boşaltarak temizleme işlemi yapılacağını sanır bunların hepsi yanlış uygulamalardır.

Doğru olan kaliteli bir kimyasalla peteklerin içindeki partikül , çamur ve çeşitli maddeleri temizlemek için kimyasal ayrıştırıcı kullanımı radyatör temizleme işlemin en önemli faktörüdür . Devamı da en az solüsyon kullanımı kadar önemli çünkü bir yanlış işlemde kombi bozulabilir , basınç filtreleri tıkayabilirsiniz .

Pek çok internet kullanıcısı petek temizliği işleminin içeriğinden çok petek temizleme fiyatlarını araştırmaktadır. Bir düşünmek gerekirse ucuz olan kaliteli midir ? Ucuza yaptırdık peki ya bir işe yaramaz sa ? Verilen ucuz paranın ne değeri olacak ?

Petek temizliği yaptıracağınız firmada arayacağınız özellikler neler olmalıdır?

 1. Firma bir çok iş mi sadece petek temizliği servisi mi veriyor .

 2. Firmanın çapı nedir ? Bölgesel mi yoksa servis ağı geniş profesyonel bir firma mı ?

 3. Taşeron firma mı kullanıyor yoksa temizliği bizzat kendi elemanları mı yapıyor ?

Petek temizliği kış aylarında soğuklardan korunmak ve soğuk nedeniyle hasta olmamak için mutlaka yaptırılması gereken bir tesisat işidir. Petekleri nasıl temizlerim kendim petek temizliği yapabilir miyim diyenler için biraz bilgi verelim.

Kalorifer peteklerini nasıl temizlerim, petekleri kendi başınıza tam anlamı ile temizlemek için yapmanız gereken petekleri sökerek içlerini yıkamaktır. Ama bunu yapmadan önce peteklerin içlerindeki suyu boşaltmanız gerekir. Bunun için ise peteklerin ana vanası olan ve genelde banyoda bulunan vanaları açmanız gerekir. Bu vanayı açınca petekler içerisindeki su çıkacaktır.

Daha sonra ise peteklerin yanlarında bulunan vanaları kapatarak, peteklerin yanlarında bulunan kilitlerin açılması gerekir. Bu kilitleri açtıktan sonra peteği yerinden çıkartabilirsiniz. Petekleri yıkanabilecek uygun bir alana taşıdıktan sonra ise hortum yardımı ile peteklerin içerisine tazyikli su verin. Bu su yardımı ile peteklerin içlerini temizleyerek bütün atıklardan kurtulabilirsiniz.

Daha sonra ise aynı şekilde petekleri yerine takarak kilitlerini kapatıp, vanalarını açıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Petekleri uygun şekilde yerleştirdikten sonra ise kombiden su vanasını açıp peteklerin içlerine suyun dolmasını sağlamalısınız.

Kombi Petek Temizleme Bakım Servisi profesyonel çalışma ekibiyle siz değerli müşterilerimize kombi montajıkombi bakımı ve kombi servisi hizmetleri vermektedir.Kombi hizmetlerimiz 1 yıl garantili olup müşterilerimize %25 indirim sağlamaktayız.

Merkezi Anadolu yakasında bulunan   Kombi Petek Temizleme Bakım Servisimiz güler yüzlü ve çözüm odaklı ekibimiz ile müşterilerimize her zaman bir telefon kadar yakındır.

 Kombi Petek Temizleme Bakım Servisi hizmet verirken marka ve model gözetmez.

Cihazlarınızın sağlıklı çalışabilmesi ve arıza çıkarmaması için yılda en az 2 kez kombi bakımınızın yapılmasını tavsiye ederiz.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir