şahinbey klima servis

şahinbey klima servis

Şahinbey  Klima Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69 

Şahinbey Teknikeller klima servisi olarak kurulduğumuz ilk günden beri müşteri portföyünü arttırarak müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için sokaklara yerleştirdiğimiz gezici ekiplerimiz tarafından sizlerin çağrı merkezimize telefon gelmesi halinde ekiplerimize verilen süre zarfında evinize gelerek tüm sorunlarınızı eksiksiz bir şekilde hallederek sizleri mutlu etmekten onur ve şeref duyarız.

Biz Şahinbey Teknikeller klima servisi olarak marka bilinirliğimizi İstanbul genelinin tüm bölgesine yayarak sizlerin bizleri gözlerinizde büyüterek ve verdiğimiz hizmetin sonucunu alaraktan Şahinbey Teknikeller  klima servisi firmaları arasında siz değerli tüketicilerimizden aldığımız öz güvenle projeler arasına girdik ve istanbulun tüm bölgesinde hizmet vermemiz, müşterilerimize firmalarımızda yüksek bir sevinç duymaktadır. Sizde değerli tüketicilerimiz sorunlarınız olduğunda pahalı demeyin biz sizlerin bütçesine göre hareket etmekteyiz sizlerde çağrı merkezlerimizi arayarak destek hizmet alarak Şahinbey Teknikeller klima servisinden yararlanabilirsiniz

Klimadan neden koku gelir sebebi çoğunlukla odanın bulunulduğu ortamda Sigara içilmesi ortamın çok havasız vede rutubetli olması tozlu olması bunlara en büyük etken olarak yorumlanabilir. Bu gibi kötü kokulardan arınmak için klimanızın En az yılda iki defa detaylı iç ünite bakımının yapılması vede Özel petek temizleme ilacı ile temizlenmesi filitrelerin ilaçla yıkanması gerekmektedir. Takılabilirse klima ön pancuruna kötü koku giderici parfüm takılabilir.

Klima neden ses yapar Klimadan neden ses gelir..? Sebebi ne…! bir kaç tane sebebi vardır. Bu sebepleri sıralamamız gerekirse şöyle sıralayabiliriz.

  1. İç ünite fan motorundan gelen ses

  2. Dış ünite fan motorundan gelen ses

  3. Dış ünite Kompresör’den gelen ses

  4. İç ünite kapaklardan gelen ses

  5. Dış ünite Bakır borunun şaseye çarpması

1- İç ünite fan motorundan gelen ses…: Genelde bu ses motor kanadın kırılması sonucunda meydana gelen balans’tan dolayı ses yapması, Veya fan burçları veya takoz lastiklerin deforme olması sonucunda kanadın gövdeye sürtmesi sonucu gelen ses.

2- Dış ünite fan motorundan gelen ses…: Bu seste iç üniteden gelen ses ile hemen hemen aynıdır..! Fan kanadı kırık veya fan burçları aşındığından dolayı çıkan ses bazende kapakların doğru bir şekilde takılmadığından dolayı gövdeye sürterek çıkardığı sestir.

3- Dış ünite Kompresör’den gelen ses…: Piston veya Biyel kolu aşınması sonucu kompresörün ses yapması veya ayak takoz lastiklerinin aşınması sonucu çıkardığı sesler

4- İç ünite kapaklardan gelen ses…: Filtre kapaklarının açık kalması sonucu titreşimden dolayı çıkan ses

5- Dış ünite Bakır borunun şaseye çarpması…: Nakliye veya montajdan dolayı eğilen bakır borunun şaseye çarpması sonucu çıkan ses, Aşağıdaki videoda montaj yapıldıktan sonra eğilen bakır borunun şaseye çarparak çıkardığı sesi duyuyorsunuz.

Klima Nasıl Takılır Klima montajı nasıl yapılır klima montajı yapılmadan önce dikkat edilecek en önemli husus klimanın takılacak olan odaya uygun olup olmadığını hesaplamaktır. Bunu anlamak için klima takılacak odanın kaç m2 olduğunu hesaplamamız gerekecek basit bir yöntemle önce odanın en ve boy ölçülüp çıkan sonuçlar bir biri ile çarpılır örnek olarak en 5mt boy 8 mt  5*8 =40m2 demek oluyorki odamız 40m2 dir.

Buna göre uygun klima 24.000 Btü olması gerekmektedir. Sıra geldi klimayı takacağımız yerin en uygun yer olduğunu saptamaktır. Not : Arkadaşlar bazen müşteri bizlere etki edebilir…! Buna izin vermememiz gerekir. Uygun bir dille müşterinin istediği yerin uygun olmadığını anlatmamız gerekir. Müşteriye kalsa oraya tak, Buraya tak, olur olmaz her yere klimayı taktırabilir. Sık karşılaştığımız olaylar bunlar müşteri teknik olmadığı için klimanın uygun olduğu yeri bilemez. Müşteri için ayak altından uzak bir yer olsun yeter.

Başımıza gelmedi değil adam klimayı bu duvara tak demiş…! Teknisyen arkadaşta peki efendim diyerek duvarı delmiş deldiği duvar yan dairenin yatak odasına çıkmış yan komşusu gece yatmak için yatağa uzandığındakarşı duvarda kocaman bir delik görmüş o ne..!  Her zaman iç ile dış ünitenin birbirine en yakın olabileceği dış ünite aksamının en az Güneş göreceği yere takmamız gerekir

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirIcon Icon Icon Icon