sancaktepe klima tamir servis

sancaktepe klima tamir servis

Sancaktepe Klima Tamir Servisi

 0506 325 94 95   0216 311 70 69 

Sancaktepe Teknikeller  Klima Servisi   çok kısa bir zaman dilimi içerisinde Sancaktepe’deki tüm semtlere kaliteli ve garantili klima servis hizmeti götürmeyi başarmıştır. Her geçen gün kendini geliştirmekte olan firmamız bu süreç içerisinde altyapısında da büyümeye giderek vermiş olduğu hizmetin kalitesini arttırmaktadır. Verdiğimiz tüm hizmetlerin 1 yıl parça ve işçilik garantisi altında olması da bunun bir ıspatıdır.

Havaların iyice ısındığı şu günlerde uzmanların da ortak tavsiyesi olan klimaların bakım ve tamiratında siz değerli Sancaktepe halkına elimizden geldiğince en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktayız.

Sancaktepe Teknikeller Klima Montajı: Klimanızdan en üstün verimi alabilmek ve sorunsuz çalışmasınısağlamada doğru yere ve doğru montajın rolü çok büyüktür.Klima montajıihtiyaçlarınızda, profesyonel ekibimiz ile ev ve işyerlerine uygun yer belirlendikten sonra garantili olarak klimanızı montaj ediyoruz. Doğru Montaj İle Arızalın önüne geçiyoruz 
Sancaktepe Klima Bakımı ve Temizliği :
Klimaların mevsim başı ve sonunda bakımının mutlaka yaptırılması gerekmektedir .Bu şekilde hem cihazınızın ömrü kısalmaz hem de pahalı arızaların önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca bakımı geciken klimaların insan sağlığı için de iyi sonuçlara yol açmadığını bilmelidir.Bakımı yapılmamış bir klimada aşağıdaki temel sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz ; * Klimanızın performansı düşer * Klimanızın enerji sarfiyatı artar * Klimanızda hoş olmayan kokular oluşur * Klimanızın kompresörü düzensiz çalışacağından ömrü azalır * Klimanız ideal filtreleme yapamayacağından toz ve partiküller ortamda kalır * Klimanızın drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olur * Klimanızın elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler daha büyük arızalara neden olur…

Sancaktepe Klima Gazı Dolumu:
Klimaları gaz ile çalışır ve klima kompresör cihazı içinde bulunan
gaz tankına gaz bittikten sonra ilave gaz dolumu yapılmazsa artık klimamız soğutmayacaktır…Klimanızın artık az soğutmaya veya hiç soğutmamaya başlamasının en büyük sebebi gazının tükenmesi veya azalmasıdır.Firmamız klimalarınızın gaz dolum hizmetini evinizde, işyerinizde vs. klimanızın bulunduğu yerde 24 saat karşılamaktadır.
 

Sancaktepe  Klima Tamiri
Klimanızda meydana gelen her hangi bir sorunu servis göndermek sureti ile yerinde müdahaleler ile çözmekte gerekli gördüğü takdirde teknik servis e alarak arızayı giderip tekrar montaj uygulamasını yapıyoruz.Uzman kadromuz ve teknik ekip servisiyle tam donanımlı olarak hizmet veriyoruz. Klimalarınızda oluşabilecek tüm arızalara en kısa zamanda müdahale edebilecek şekilde kurulan bu sistem siz müşterilerimize yerinde servis olanağı sağlamaktadır.
Sancaktepe Teknikeller Klima Servisi  Hizmetleri
Klimanızın markası ne olursa olsun, 24 saat hizmette olan teknik servis ekibimize ulaşabilir, montaj, bakım, keşif, tamir, onarım, gaz dolumu vs her türlü ihtiyaçlarınızda profesyonel teknik servis hizmeti alabilirsiniz…  Klima Markaları ; En çok tercih edilen 

Klimalarda en çok hava filtrelerinin bakımının yapılması müşterilerden istenir. Bunun yanın da periyodik olarak firma yetkili servisince yapılması gereken kontroller bulunmaktadır.

Hava Filtresinin Bakımı

Hava filtresi ön panel üzerindeki yuvaya yerleştirilmiştir. Panelin altındaki tutamaktan aşağı doğru çekildiğinde rahatlıkla çıkabilir. Temizlendikten sonra aynı şekilde yerine takılır.

Temizlikten başka bakıma ihtiyaç göstermez. Filtre 15 günde bir temizlenmelidir.

Filtre temizlenmediği taktirde hava sirkülasyonu engelleneceğinden evaporatör yüzeyi karlaşır ve soğutma verimi düşer.

Hava Akımını Destekleyen Filtrelerin Temizlenmesi

İlk önce kapağı aşağıya doğru çekip çıkartmalı ve içinde bulunan hava akımını destekleyen filtreleri sökmelisiniz.

İşlemden sonra filtreleri elektrikli süpürge yardımı ile tozlardan arındırmanız gerekmektedir.

Ardından bu bölgeyi musluğun altında kısa bir süre beklettikten sonra temizlik işlemlerini bitirebilirsiniz.

Kurutma evresinde dikkat etmeniz gereken 2 nokta vardır;

Birincisi güneşte, ikincisi asılarak kurutulma yapılmamalıdır.

Hava Filtresinin Temizlenmesinde Dikkat Edilecek Hususlar

Musluk altına tutularak yıkanır.

Elektrik süpürgesiyle temizlenebilir.

Sıcak su ile yıkamak gerekirse su sıcaklığı 50 °C üzerine çıkarılmamalıdır.

Çitilenmemelidir.

Güneşte kurutulmamalıdır.

Asılarak kurutulmamalıdır.

Klima kesinlikle filtresiz çalıştırılmamalıdır.

Peryodik Bakımda Yapılması Gerekenler

Periyodik olarak firma yetkili servisince yapılması gereken kontroller bulunmaktadır.

Evaparatör ve kondaserin özel ısı eşanjör deterjanı ve basınçlı hava veya su ile temizliği

R-22 gazının yüksek ve alçak basınç değerinin kontrolü

Elektrik tesisatı, V otamat, Voltaj – akım değerlerinin kontrolü

Tüm soket bağlantılarının kontrolü

Drenaj tavası ve hattının temizliği

Tüm fan pervanelerinin temizliği

Duyu ile ses kontrolü

Estetik görüntü kontrolü

Eksik gaz şarjı

Ünitenin ve Uzaktan Kumandanın Temizlenmesi

Yumuşak bir bezle silin

Sıcak su, tiner, aşındırıcı tozlar veya güçlü çözücüler kullanmayın

Montaj bir klimanın doğru kullanımı için gerekli olan başlıca uygulamadır. Göz ardı edilmeye müsait olan bu uygulama öylesine önemlidir ki başlangıç aşamasında yanlış yapılan bir seçim ya da hatalı yapılan bir işlem,  iklimlendirmeyi tamamı ile olumsuz yönde etkileyebildiği gibi cihazın enerji sarfiyatı performans sağlayabilmek adına daha da artacağından geri dönülmesi güç maddi kayıplara sebebiyet vermektedir.

Klima montaj işleminde dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar söz konusudur.  İhtiyaç beklenti ve seçim üçgeninde başlayan bu süreç cihazın teknik esaslar dahilinde sabitlenmesine kadar sürer. Montaj işlemi yapılırken üzerinde durulması gereken en önemli konulardan biri ise kullanıcı güvenliğidir. Yanlış sabitleme sağlık sorunlarından tutunda ev kazalarına dek pek çok olumsuz tablo ile sizleri yüzleştirebilir.

Konuya gerçekçi bir bakış açısı ile yaklaşıldığında, bu önemli uygulamanın profesyonel bir servis tarafından yapılması bir gereklilik olarak kendini göstermektedir. Sancaktepe  klima montaj servis yılların getirdiği tecrübeyi evrensel standartlarla birleştirmiş ilgili alanda en iyi standart bütünü oluşturmuş ve sahip olduğu alt yapıyı başarı ile verdiği hizmete yansıtan bir kuruluştur.

Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetin bir parçası olmak istiyorsanız  0216 311 70 69 numaralı çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcimizden destek alabilir ya da servis talep formumuzu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz. Kaliteli hizmeti ucuz fiyatlar ile alabileceğiniz tek adres Sancaktepe Teknikeller Klima Servisi telefonun diğer ucunda sizleri bekliyor.

Bizleri arayın! Tasarrufu ucuza satın alın!

Profesyonel Bir Montaj Servisinin Uygulamakla Yükümlü Olduğu Başlıca Kriterler:

Doğru Keşif ve Doğru Ürün Seçimi:

 • 1- Montaj hususunda en önemli konulardan birisi doğru keşif ve ürün seçimidir. Bunun için doğru ve gerçekçi bir kapasite tayini yapılmalı, ısıl etmenlerin tamamı dikkate alınmalıdır.

 • 2- İklimlendirmesi yapılacak mekâna uyan cihaz kapasitesi hesaplandıktan sonra ikinci aşamada doğru cihaz modeli seçilmelidir.

 • 3- Kullanıcının isteğine göre keşif yapılıp cihaz belirlenmelidir.

 • 4- İş yerleri için kapı üstlerine hava perdesi yerleştirileceği hesaba alınmalıdır.

Doğru Kapasite Seçimi:

Montajı yapılan klimaların kapasitesi seçilirken birçok hesap yapılmalı doğru kapasite gerekliliği belirlenmelidir. Klima Montaj Servisleri size doğru kapasite seçimi ile montajı yapılan klimaları sunuyor. Aksi durumlarda Klima Montaj Servis çağrı merkezi yetkililerine danışın.

 • 1- Kapasite Yüksek Seçilirse:

 • Cihaz sürekli termostata girerek performans sorunu yaratır.

 • 2- Kapasite Düşük Seçilirse:

Düşük kapasite nedeni ile sürekli çalışma gerekeceği için kompresör zorlanır, verimi ve ömrü azalır.

Doğru Montajın Önemi:

 • 1- Montaj kuralları ve katalog limitleri göz önünde tutulmalıdır.

 • 2- Müşterinin montaj yeri isteği baz alınmalıdır.

 • 3- Müşterinin montaj yeri isteği hatalı ise durum açıklanmalı ve yanlış yerleştirme yapılmamalıdır.

Hatalı Montaj Klimanın Ömrünü Azaltır, Verimini Düşürür!

Montaj Yeri Seçim Kriterleri:

 • Montaj işlemini gerçekleştirirken drenaj tesisatının nereye gideceğine dikkat etmelidir.

 • Montajı yapılan cihazlar, müşterileri rahatsız etmeyecek şekilde ve maksimum ısıtma ve soğutma sağlayacak kadar olabildiğince yüksek bir noktaya montajlanır.

 • Klimalar montajlanırken modelin teknik özelikleri esas alınmaktadır. Bunun içi ise teknik dokümanlara danışılmaktadır.

 • Montaj yapılırken klimanın yanıcı gazlardan uzak monte edilmesine dikkat edilmelidir.

Teknikeller Klima  Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

Comments

 • Elif Çebi | Ara 12,2017

  Klimamın yıllık bakımı için sitenizi tercih ettim. Belirttiğim gün ve saatte ulaşarak eksiksiz bir şekilde klimama bakım yaptılar. İçi tertemiz oldu artık daha iyi çalışıyor teşekkür ederim.

 • Dilhan ZAFER | Mar 19,2018

  Geçen cuma yağan yağmur sonrası yaşamış olduğumuz arızayı aynı gün içerisinde çözüldü. Müşteri ve sonuç odaklı bir teknik servis firması ile çalışmış olmaktan çok mutluyum ve tüm çevreme önereceğimden emin olabilirsiniz.

  • klima kombi servisi | Nis 15,2018

   Güzel Yorumunuz İçin Teşekkürederiz.

 • Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir  Icon Icon Icon Icon