şerifali kombi tamir servis

şerifali kombi tamir servis

Şerifali Kombi Tamir Servisi

0506 325 94 95     0216 311 70 69 

Kış ayları gelince dertler başlıyor. Özellikler yaz aylarını ve sıcağı seven insanlar için geçiş süreci zor olabiliyor. Kışın en büyük problemlerinden biri de doğalgaz yakıtının oluşturacağı ek maliyetler ve yenilenmesi gereken kombiler oluyor. Şerifali Teknikeller kombi servisi, yeni alınacak kombileriniz için tabiki sizlere kalitesi her kesim tarafından kabul görmüş  kombiler tavsiye etmektedir. Ama marka belirtmek dışında aynı markanın da bir çok farklı modeli ve farklı çalışma prensiplerine sahip cihazları oluyor. Peki size en uygun olanı hangisidir? Gelin beraber karar verelim.

Doğalgaz yaygınlaştığından beri şüphesizki kombi satışları da patladı. Rekabet arttı ve farklı marka ve model kombiler çıktı. Aynı zamanda kombilerin bir de çalışma prensiplerine göre sınıflandırılması var. Piyasada genel olarak bacalı (klasik), hermetik ve yoğunlaşmalı kombi bulmak mümkün. Peki bunların arasındaki fark nedir? Kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

 

Kombinizin kapasitesi nasıl olmalı?

Şerifali Teknikeller Kombi Servisi uzmanları en ideal kombinizi bulmanız için bu sorularınızı yanıtlarken sizlere de bazı sorular sormak zorunda. Evin büyüklüğü yani metrekaresi (aynı zamanda tavan yüksekliği de önemlidir), hangi cephede yer aldığı ve kaçıncı katta olduğu. Bu parametrelere göre sizlere önereceğimiz kombiler olacak. Ancak unutulmamalıdır ki evinizin randımanlı bir şekilde ısınması sadece kombinin performansına bağlı değildir. Radyatörlerin düzgün olması, alt ve üst komşularınızın evinin düzenli şekilde ısınması, bina yalıtımının iyi olması gibi faktörlerde en az kombinizin kalitesi kadar önemlidir. Bu faktörlerin ortalama bir değere sahip olduğunu düşünürsek, 90 metrekare ve altı bir ev için 17000 kilokalorilik, yaklaşık 120 metrekare ev için 20000 kilokalorilik 150 metrekare ve üzeri 24000 kilokalorilik kombiler tavsiye edebiliriz. Tabi ev müstakil bir evse ve çok daha fazla bir alana sahipse daha yüksek kapasiteli kombilerin tercih edilmesi uygun olacaktır. Müstakil evler ayrıca, etrafları boş olduğu için ve komşular olmadığı için de ısınma konusunda dezavantajlıdırlar.

Kombi seçiminde diğer hususlar

Kombi alırken tercih yapmak; marka, model ve kapasitesine dikkat etmekle bitmiyor elbette. Şerifali Teknikeller Kombi Servis uzmanları şu hususlara da dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebilir: – Kombinin sessiz çalışması : Bu hususa dikkat edilmediği takdirde, gerçekten çok rahatsız olabileceğiniz bir durum oluşabilir. Kombinin ses çıkartmadığına emin olunuz. – Yedek parça bulunabilirliği : Kombinizi nekadar temiz ve düzgün kullanırsanız kullanın, günün birinde arıza yapabileceği gerçeğini unutmayınız. Bu durumda yüksek ihtimalle ihtiyacınız olan şey, arızalı parçanın yedek parçasının kolay bulunabilirliği olacak. Bu nedenle piyasada yedek parçası rahatlıkla bulunabilecek bir model seçiniz. – Garanti süresi : Cihazın garantisinin olduğuna ve garanti süresine dikkat ediniz. – Fiyat / Kalite : Ucuz kombi alıcam diye, tasarrufsuz ve kalitesiz kombilerden uzak durunuz. Zira böyle bir yanılgı, bir kombi parası kadar doğalgaz faturası olarak karşınıza çıkabilir. – Çalışır durumda test edin : Kombinizi mutlaka çalışır durumda inceleyiniz. Belli bir süre bu kontrolleri sürdürünüz. – Sertifikalar : Cihazın TSE, CE, ISO 9002 sertifikalı olmasına dikkat ediniz.

Şerifali Teknikeller Kombi Servisi ev ve iş yerlerinizdeki iklimlendirme alanında, profesyonel ekibiyle sizlere üstün ve kaliteli hizmet vermektedir. Tüm marka ve model kombiler için uygun bakım ve onarım hizmeti ile birlikte çözüm için buradayız!

• Kombi bakımı, kombi arıza tespiti, kombi tamiri, kombi onarımı, kombi satışı, kombi montajı, satış sonrası destek,
• Kazan arıza bakımı, montajı, onarımı.
• Doğalgaz tesisat projelendirmesi, arıza tespiti ve onarımi.
• Radyatör bakımı ve tesisat temizliği
• Ocak dönüşümü

Kombi cihazınızı herhangi bir sorunla karşılaşmadan uzun süre sıkıntısız bir şekilde kullanmak istiyorsanız her yıl kış mevsimi periyodik kombi bakımını yaptırmanız gerekir.Kombi bakım sıklığını belirleyen ana unsur kombinizin dış etkilere maruz kalma oranıdır.Kombinin kullanıldığı kata ve tozlar yüzünden zarara uğrama olasılığına bakarak her yıl kombi bakımınızı yaptırmanız gerekir.

Kombi bakımı;
Bacalı Kombi Bakımı, Hermetik Kombi Bakımı ve Yoğuşmalı Kombi Bakımı olmak üzeri üç farklı metotla yapılır.

Kombi Bakım Servisini Çağırmadan Uygulanacak Önlemler:
• Kombiye gelen elektrik kontrol edilmeli,eğer problem devam ediyorsa,
• Su ve gaz vanaları kontrol edilmelidir. Açık olmasına rağmen sorun devam ediyorsa,
• Basınç ortalamasının 1,5 bar olması gerekir.Basınç 1 bar’dan yüksek ve cihaz devre dışı kalıyorsa,
kombinizin bakımını yaptırmak üzere kombi servisini çağırmanız gerekir.

Kombi bakımı yaptırmanın size sağlayacağı faydalar;
• Kombinizin arızalanma riskini azaltarak ömrünü uzatır.
• Soğuk havalarda düzenli çalışan bir kombi enerji tasarrufu ile az yakıt sarfeder.
•Yapılan işlemler sonucu, ısı kaybı önlenerek az yakıt ile daha çok ısınırsınız.

Şerifali Teknikeller Kombi servis ağımızda bulunan tüm bölgelere kombi bakım hizmetini uzman personelimizle 7/24 sunmaktayız. Güleryüzlü ve profesyonel hizmet için (0216)  311 70 69 ‘u aramanız yeterlidir.Hizmet için buradayız!

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirIcon Icon Icon Icon