sultanbeyli kombi arıza servis

sultanbeyli kombi arıza servis

Sultanbeyli Kombi Arıza Servisi

0506 325 94 95    0216 311 70 69 

Kombiler, lpg veya doğalgaz kullanan ve ev veya mekanların ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlardır.

“Gas-fired Combi-nation Boiler” daki combination (birleşme, birleştirme) kelimesinin kısaltması olarak combi (kombi) kullanılmaktadır.
Aslında teknik detaylar göz önüne alındığında birbirlerine çok yakın olsalarda, bazı bakımlardan birbirlerinden ayrılırlar. Ama genel olarak kombileri
* Hermetik,
* Yarı hermetik ve
* Bacaya ihtiyaç duyan kombiler ile
* Yoğuşmalı kombiler
olarak dört gruba ayırmak mümkündür

Bacalı Kombi Nedir?

Evlerde kullanılan sobalarda olduğu gibi bir atık gaz sistemi vardır. Yani sistemde kullanılandıktan sonra oluşan zehirli gaz bir baca vasıtasıyla dış ortama atılmaktadır.

Bu tip kombilerde fan tertibatı olmadığından, bacanın çekiş kapasitesi ve standartlara uygunluğu çok önemlidir. Ancak daha öncede bahsedildiği gibi bacanın standartlara uygunluğu görülmeden bacalı bir kombi almamakta fayda vardır.

Hermetik Kombi Nedir?

Kombiler atık gazın cihazdan ve ortamdan uzaklaştırılması bakımından iki farklı metod ile birbirinden ayrılırlar. Bu metodlardan ilki bacalı kombilerdeki tahliye şekli, diğeri ise bacalı kombilere göre daha yeni bir teknoloji olan hermetik kombilerdeki tahlihe şeklidir. Genel olarak kombiler bu metodlardan hangisini kullanıyorsa onun adı ile Hermetik Kombi veya Bacalı Kombi olarak adlandırılırlar.
Hermetik Yoğuşmalı kombi

Hermetik kombilerde yanma için kullanılan hava bir fan yardımıyla dış ortamdan alınıp yanma sonrasında açığa çıkan atık gaz aynı sistemle dış ortama atılmaktadır. Ortam havası yanma prosesinde kullanılmadığından ve tamamen izole edildiğinden ortamın havalandırılmasına ihtiyaç duyulmaz. Hermetik kombiler bacalı kombilerin ihtiyaç duyduğu havadar çalışma ortamının sağlanamadığı konutlarda yaygın olarak kullanılırlar.

Yoğuşmalı Kombi

Bu tip kombilerin çalışma prensibi, kombilerdeki eşanjör vasıtasıyla atık gaz ısısının 54 C düşürülmesi ve bu esnada oluşan su buharı içindeki enerjinin kullanılması esasına dayanmaktadır.

Yoğuşmalı kombilerde tesisat tasarımı, enerji verimliliği açısından son derece önemli olduğundan mutlaka profesyonel kişilerce yapılmalıdır.

Bu sistemin, düşük ısılarda daha verimli çalışması söz konusu olduğu için, petek metrajını ayarlamakda oldukca önemlidir. Önemli olan bir başka hususta kazan kapasitesinin isabetli yapılmasıdır.

Yatırım maliyeti diğer tiplere göre fazla olduğu için, yoğuşmalı kombileri tercih etmeden önce, esaslı bir teknik analiz yapmak en doğru davranış olacaktır.

Kombi kapasitesi Nasıl Belirlenir?

Dairenizine kombi taktırmadan önce evinizin ısı kaybının ve coğrafi konumunun çok iyi hesaplanması gerekmektedir. Bir evi ısıtabilmek için kombinin kapasitesini belirlemeniz gerekiyor, Bu belirleme işlemide ancak kaybedilecek ısının hesaplanmasıyla net olarak ortaya çıkarılabilir. Evinizin büyüklüğü, dış cephe kaplamaları, kapıların ve pencerelerin genişliği kaybedilen sıcaklığın belirlenmesinde önemli rol oynarlar. Örnekle açıklayacak olursak metrekare olarak birbirinden çok farklı olan 2 eve aynı kapasitedeki kombi takılmaması gerekmektedir.

100-120 metrekare daireler için 17-20 bin kcal/h kapasitelik bir kombi kullanılmalıdır. Fakat daire bodrum katındaysa ve daireninizin nem sorunu varsa veya evde sıcaklık kaybına yol açacak faktörler fazlaysa daha yüksek kapasiteli bir kombi tercih edilmelidir. Kombinizi satın alırken yetkili servisin evinizdeki sıcaklık kaybını hesaplamasını isteyin, bu sayede size evinizi tamamen ısıtacak boy bir kombi almış olursunuz aksi taktirde çok yanan fakat ısıtmayan bir ısıtma sistemine sahip olursunuz.

TASSARUF İÇİN İPUÇLARI

-Çoğu kullanıcı geceleri kombilerini kapattığından, ertesi gün yaşadığı mekanı tekrar ısıtmak için daha fazla enerji ve dolayısıyla para harcamaktadır. Tamamen kapatmak yerine düşük ayarda çalıştırmak, tasarruf açısından çok daha akıllı bir yoldur.

-Başlangıçta izolasyona yapılacak yatırım, size mutlaka geri dönecektir. Kullanılmayan odalar kapalı tutulsa bile, ev veya ofiste en az üç peteğin çalışır vaziyette (açık) olması önemlidir.

Kombi Servisi

Uzman Teknik Kadro En Güncel ve Geniş Yedek Parça Stoğu Sultanbeyli Teknikeller Kombi  Serviste.Her Marka Kombi Ve Isıtma Sistemlerinde Yetkili Teknik Servis Hizmeti En Uygun Ödeme Koşulları ve Hızlı Çözümleri İle Sultanbeyli Kombi Servis Hep Yanınızda.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Hızlı Ve Güvenilir Servis Uygun Fiyat Ve Ödeme Koşulları

Geniş Yedek Parça Stoğu

Kombi servisi

Kombiniz arızalandığı zaman kombi servisi çağırmadan önce sizin yapmanız gerekenler,

Kombi cihazınızın sağlıklı ve daha tasarruflu çalışabilmesi için kombi bakımını ihmal etmeyiniz.

yani kombinizin çalışabilmesi için yerine getirmeniz gereken bazı işlemler bulunmaktadır.

Bunları sıralayacak olursak ;

Kombinize elektrik akımı sağlıklı bir şekilde gelmelidir.

Aynı şekilde gaz akışı da sağlıklı olmalıdır.Yani sigorta atmışsa ,ya da gaz vanası kapalı ise kombinizin yanmaması doğaldır.Tesisatta gerekli su basıncını sağlamakta asgari şartlar arasındadır.

Sonuç olarak servis çağırmadan önce;

Elektrik akımı var mı yok mu bakılacak,

Gaz geliyor mu bakılacak,

Tesisattaki su basıncı 1 barın üstünde mi bakılacak.

Bu şartlar sağlanmışsa ve de kombi yanmıyorsa kombi servisi çağırılması gereklidir.

Birde tartışma konusu olan garanti kapsamının neleri kapsadığı konusu:en çok tartışılan konular arasında yada başka deyişle zamanımızın çok harcandığı bir konudur.Sayın tüketiciler garanti;üretilen malın üretim hatalarına karşıdır.Değilse sizin bacanızın çekmemesi,tesisatınızın hatalı yapılmış olması,sigortanın atmış olması,gaz vanasının kapalı unutulması,tesisattaki su basıncının düşük olması,reset yapmayı bilmemek garanti kapsamına girmez.

Kış ayı başlamadan kombi ve petek bakımınızı yaptırınız.

Şimdi garanti kapsamına girmezse ne olur:Garanti kapsamına giren bir iş ise servis parasını merkezden alır,fakat gaz vanasının kapalı olması veya tesisatta su basıncının düşük olması gibi arızalar için merkez para ödemez.Merkez para ödemezse müşterimiz para ödemezse biz parayı kimden alacağız. O zaman müşterilerimiz servis ücretini ödemek durumunda kalacaktır.Bizler genelde bu durumları hatırlatıyoruz;bazı müşterilerimiz anlayışla karşılayıp teşekkür ettikleri gibi ,bazıları ise kaçacak mıyız neden parayı söylüyorsunuz,servis değil misiniz? gelmek sizin göreviniz değil mi? diye tartıştığımızı olaylar çok olmuştur.

Bu gibi tatsız tartışmaların olmaması için tüketicimizde haklarını bilecek; servislerimizde hakkı olan parayı; isteyecektir.

Sultanbeyli Teknikeller KombiServis geldiğinde kombiniz hakkındaki sorunlarınızı tek tek anlatınız.Sizler bize hangi arızaları söylerseniz bizler o arızaları gideririz,ancak bizim gözümüze çarpan arızaları da size söyleriz kabul ederseniz o arızaları da yaparız.

Soğuk kış ayları gelmeden kombi petek bakımını yaptırmanız, yakıttan tasarruf sağlamanızın yanı sıra cihazınızın ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır.

Fiyat konusunda herhangi bir tutarsızlık hissettiğiniz an fiyat listesini görmek en doğal hakkınızdır.

Şunu unutmayınız yetkili servislerle çalışmanın sizler açısından yararları büyüktür. Servisten memnun kalmadığınızda servisi merkeze şikayet etme hakkınız vardır,takılan parçaların garantisi vardır .

Biz firma olarak kombinize atölyede bakım yapılmasına karşıyız.

Atölyede yapılan bakımlarda müşteri genelde acaba ne bakım yaptı? benim parçamı değiştirdi mi? tüm bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak servisin elindedir.Servis isterse tüm bakımları müşterinin yanında yapabilir.Arızalı olan parçayı değiştirip kombinizi çalışır halde teslim etmek hem bize hem de ;siz müşterilerimize huzur verecektir.

Bir başka konu ise arızalı parçaların servis tarafından götürülmesi konusudur.Kombiniz garanti kapsamında değilse arızalı olan parça sizindi,değişen parçanın da parasını vereceğiniz için; o da sizin parçanız olduğundan arızalı parçaları servisler alamazlar.

demirdokum reset, kombi nasıl resetlenir, BOSCH KOMBİ ISITMIYOR ARIZALI, demirdöküm kalisto kombi reset atma, buderus kombi hata işaretleri, kombi bakım servis, buderus petekler, buderus resetleme nasıl yapılır, demirdöküm neva reset atma

Kombi ve petek bakımı

Soğuk kış aylarını yaşadığımız şu günlerde, evimizde veya işyerlerimizde yeni yeni kullanmaya başladığımız kombi cihazları uzun süreli kullanılmadığından dolayı arıza verebilmektedir. Bu arızaların nedenleri genellikle arızalı parça kaynaklı olsa da, bazen periyodik kombi bakımı ilede arızalar giderilebilmektedir. Kombi cihazınızın ömrünü uzatmak ve ileride oluşabilecek daha büyük arızalara meydan vermemek için periyodik kombi bakımı yaptırmanızı önermekteyiz.

Periyodik kombi bakımı ile birlikte kombi petek bakımı yaptırmanız halinde evinizde ki doğalgaz kullanımında maksimum verim alacağınızı unutmayınız. Uzun yıllar boyunca peteklerde dolaşan suyun tahliye edilmemesi ve sürekli devirdaim yapması neticesinde başta devirdaim pompası olmak üzere diğer parçalara zarar verebilmektedir. Ayrıca peteklerde dolaşan suyun kirli olması durumunda kombi pompası peteklere suyu basar iken zorlanacak ve suyun yavaş dolaşması sebebi neticesinde cihazınız otomotiğe geçmeden sürekli çalışacaktır.

Kombi ve petek bakımı cihazınızın çalışma ömrünü % 50 oranında arttıracağı gibi, yine aynı şekilde doğalgaz tasarrufu ve ısınma yönünden % 30 a varan kazanç sağlamanıza olanak tanıyacaktır.

Ve unutulmamalıdırki meteorolji müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre tüm dünya mevsim şartları son 1000 yılın en soğuk kış ayının yaşayacağına işaret etmektedir. Soğuk hava dalgasının günden güne kendini hissettirmesi ve olası soğuk bir dönemde kombi cihazınızın arısa yapması durumunda acil müdahale etme durumu söz konusu olmayacaktır. Yetkili servisler başta olmak üzere, tüm özel servislerde soğuk kış günlerinde yoğun tempo ile çalıştıkları için servis geliş tarihi minimum 3 ila 5 gün arasında değişecektir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmak istemiyor ve beklemek istemiyorsanız lütfen kombi bakımınızı hava şartları daha ağırlaşmadan yaptırınız.

Firmamız özel servis olarak aşağıdaki markalara kombi ve petek bakım hizmeti sağlamaktadır.

baymak kombi bakımı, ferroli kombi bakımı, buderus kombi bakımı, baykan kombi bakımı, eca kombi bakımı, ariston kombi bakımı, vaillant kombi bakımı, maktek kombi bakımı, demirdöküm kombi bakımı, viessman kombi bakımı, bosch kombi bakımı, protherm kombi bakımı, petek bakımı, kombi petekleri, doğalgaz petekleri, petek bakım, Doğalgaz petek bakımı, kombi petegi, peteklerin bakımı, kombi ve petek bakımı, doğalgaz petek, petek kombi

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirIcon Icon Icon Icon