tantavi klima servis

tantavi klima servis

Tantavi Klima Servisi

0506 325 94 95  0216 311 70 69

Tantavi Teknikeller Klima Servis, markası ne olursa olsun bütün klimalarınızın tamir ve bakım işlerini itinayla yapmaktadır. Yaptığımız bakım işlemi ile klimalarınızdan odanıza bakteriyel havanın girişi engellenmiş olacağından klima sebepli bulaşıcı hastalıklara yakalanmayacaksınız. Klima satın alındıktan sonra bakımı kullanım kılavuzunda belirtildiğine uygun yapılmalıdır. Filtrenin düzenli temizlenmesi ve değiştirilmesi, klimanın montajının doğru alanda ve doğru şekilde yapılması klimanızın ömrünü uzatacağı gibi sağlıklı bir iklimlendirme imkanı da sunacaktır. İnsan hayatına 100 yıl önce giren klima cihazları; evlerde, işyerlerinde ve otomobillerde yazın serinlemek için kışın da ısınmak için kullandığımız hayatımızın vazgeçilmez cihazlarından biridir.

Hayatımızın konfor seviyesini arttıran bu cihazlar doğru kullanılmadığı zaman bizleri rahatsız edebiliyor.

  • Klima Çarpması: Klimanızın üflediği serin havayı eğer direk üzerinize verirseniz teriniz çok hızlı soğuyacağı için sizi hasta edecektir ya da boynunuzda tutulmalara neden olacaktır. Klimanızın üflediği havayı kimsenin olmadığı odanın boş bir alanına verebilirsiniz ve klimanızın ideal soğutma derecesi olan 23 dereceye ayarlayabilirsiniz.

  • Klima Ateşi: Klimaların neden olduğu diğer önemli bir rahatsızlık ise tıp dilinde Humidifier Fever yani Klima Ateşi hastalığıdır. Bu hastalık klima cihazlarındaki su biriken haznede üreyen çeşitli bakteri ve mantarlar; klimanın çalıştırılması ile birlikte havaya karışır ve solunum yoluyla insanlara geçer.

Alerjik Zatürre: Klimalardan kaynaklanan Alerjik Zatürre’ye çocukların yakalanma olasılığı çok düşük olmasa da genelde 50 yaş üzerindeki kişilerde ve sigara kullanmayanlarda daha sık görülür. Bu tip klima hastalıklarını önlemenin yolu; klimalarınızın sürekli bakım yapılmasıdır. Bu sayede filtreler ve hazneler temiz olacağı için alerjik ya da bakterilerin neden olduğu rahatsızlıklar önlenmiş olur.

Arızayı giderirken kullandığınız yedek paçalar da kalitenizin göstergesidir. Orijinal parçaları kullanan Ümraniye Tantavi Teknikeller Klima Servisi arıza durumlarının yenilenmemesi için aldığı bu önlemlerle kendini kanıtlamıştır. Bakımda klimalarınız için oldukça önemli bir hizmettir. Bu konuda titiz davranmanız klimanıza yarayacaktır. 7/24 bakım hizmeti veren servisimiz beklentilerinizin çok üstünden bir hizmet sunacaktır. 
Bakım derken silinip temizlenmesi değil, bu konuda da bilgiler alabilirsiniz yalnız yılda bir iki defa yapılacak bakımın içeriğinde basınç değerlerinin kontrol edilmesi, elektrik bağlantı noktalarının elden geçirilmesi, döner aksam elemanlarının kontrolü, filtrelerin temizliği ya da değişikliği gibi ustalık gerektiren konular vardır. Bunları tümü aynı zamanda cihazınızın yüksek verimde çalışmasını engelleyen faktörlerdir. Klimalarınızın bu işlemlerden geçerken daha iyi şartlarda olmasını istiyorsanız Ümraniye Tantavi  Teknikeller Klima Servisini arayabilirsiniz. 0216 311 70 69

KLİMA BAKIMININ ÖNEMİ;

* Klima bakımı sağlığınız için önemlidir.

* Birçok hastalıktan korunmanız için, hayati derecede önem taşır.

* Kötü koku, polen ve bakterilerden arınmış temiz bir hava solumanıza yardımcı olur.

* Klimanızın ömrünü uzatır.

* Klimanızın gereksiz zamanlarda arızalanmasının önüne geçer.

* Yüksek enerji tasarrufu sağlar.

 

Klima bakımları insan sağlığı için önemlidir.Klimanın kullanıldığı alanlarda gözle görülmeyen tozlar, partiküller klima önünde bulunan filtrelerden geçerek, zamanla evaporatör / kondenser (iç ünite) üzerine yapışarak recine halini almaktadır. İç ünite drenaj tavasında uzun süre kaldığında da lejyoner hastalığı olarak bilinen bakterinin oluşması için en uygun zemini hazırlar. Bu hastalık yüksek ateş ile ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.Şayet periyodik bakımları yapılması durumunda  bu durumun önüne geçilmekte ve cihaz performansı direkt etkilenmektedir. Hijyenik açıdan hem de cihazınızın ömrünün uzun olması açısından özel kimyasallar  ilaçlar ile firmamızca yapılmaktadır. Düzenli bir şekilde yılda bir kere uygulandığı zaman cihazların arızalan oranını düşürmektedir ve tedbir alınmış olunur. Cihazınızın sorunsuz çalışması için periyodik bakımlarının yapılması gerekir, aksi durumda;

 

* Performansı düşer.

* Enerji sarfiyatı %40 artar.

* Hoş olmayan kokular gelir.

* Kompresörü düzensiz çalışacağından ömrü azalır. Kısa vadede maliyetlerin artmasına neden olur.

*Klimanız ideal filtreleme yapamayacağından toz, partiküller ortamda kalır, pnömoni ve küf mantarları oluşur. Fibromiyalji, baş ağrısı,sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner gibi hastalıklara neden olur.

* Drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olur. Masraflı tadilatlara yol açar.

* Elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler daha büyük arızalara neden olur.

Klimanızın bakımını yaptırmanızı önemle rica ediyoruz.

Teknikeller Klima Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir