Yakacık Klima Arıza Servis

Yakacık Klima Arıza Servis

Yakacık Klima Arıza Servisi

0216 311 70 69    0506 325 94 95

Kuruluş amacımız sadece iklimlendirme hizmetlerini sunmak. Kesinlikle önce ”GÜVEN” politikası ile hareket ederek hızlı büyümek ve olabileceğinin çok üstünde kaliteli hizmeti sunabilmek. İki insan arasında güven oluşmamış ise ticari ilişkinin sürdürülebilir olmadığını idrak edebilmek ve oluşum için daha fazla adımlar atabilmek misyonumuzdur.

Klima bakımında bilinmesi gereken çok önemli bilgiler

Kulaktan duyma değil tamamen servis dili ile

Bilindiği üzere klima cihazları havayı sirkülasyon yaparak soğutmayı sağlar ve havadaki tozları doğal olarak filtrelerine çekerler. Klima üzerindeki dönen fan evaptan aldığı nem sayesinde tozları kendine yapıştırır ve tortu oluşturur. Zamanla çoğalan tortular kütle yapar ve fan balansının bozulmasına sebep olmaktadırlar.

Nemli olan tozlar yaşam alanlarımıza bırakılır ve solunum hastalıklarını beraberinde getirir. Filtrelerin tıkanması sonucu klima tozları evap diye tabir ettiğimiz petek bölümüne çekmeye başlar. Evaptan aşağı inen tozlar suyun biriktiği havuzda çamur halini almaya başlar ve bakteriler burada oluşur. Klima fanı bakterilerin ortama bırakılmasını sağlar ve bizlerin sağlığı için tehditler oluşmaya başlamıştır. Bu tarz durumlarda klima bakımı mutlaka yapılması gerekmektedir.

Klima bakımları anti bakteriyel kimyasal temizleyiciler ile yapıldığından bilgisi olmayan kişilerin müdahale etmesi daha büyük sorunları beraberinde getirebilir. Periyodik bakım diye adlandırdığımız aşama firmamız tarafından kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Klima cihazlarınızı mutlaka genel bakım yaptırarak korumaya alınız.

Genel bakım yılda bir kez yapılır ve klima cihazının parçalanarak temizlenmesi anlamına gelir. Bakım nasıl gerçekleşmelidir. Klima cihazının kapağını gövde ile beraber sökünüz. Evapın komple ortaya çıkmasını sağlayınız. Klima su havuzunu sökünüz. Drenaj hortumunu havuzdan ayırınız.

Havuzda bulunan flap motorunu sökünüz. Flapları yerlerinden çıkartınız. Klima fanını sökünüz. Öncelikle söktüğünüz yedek parçaların tamamını kimyasal temizleyici yardımı ile fırça kullanarak temizleyiniz.

Daha sonra tamamına bol su vererek durulayınız. Temiz kuru bez ile kurulayınız. Tamamı ortaya çıkan evap üzerine su ile karıştırılmış kimyasal temizleyici sıkınız. Bu işlemi bir kaç tur yapınız. Evap üzerindeki köpükleri su ile gideriniz. Temiz beze sıkılmış kimyasal ile fan yuvasını temizleyiniz.

Klima kartı üzerinde bulunan tozları temizleyiniz. Unutmayın tozlar iletkendir ve klima karının arıza yapmasına neden olurlar. Klima kartı üzerindeki kabloları kontrol ediniz. Aşırı ısınmadan dolayı zarar görmüş kabloları yenisi ile değiştirin. Kart üzerindeki akımı ölçünüz. Olası olumsuzlukları araştırınız.

Temizlenen yedek parçaları klima üzerine takınız ve yüzeysel temizlik yapınız. Son kontrol olarak klimayı çalıştırınız. Klima gazını ölçün ve eksik olan gazı tamamlayınız.

Klimanızın bakımı bitmiş ve kullanıma hazırdır. Kokusu sert ve kötü olan kimyasal temizleyicinin kokusundan rahatsız olursanız klimanızın üstünden oda parfümü sıkınız ve kokudan kurtulun

Multi klima nedir?

Multi sistem klima bir dış üniteden ve birden beş adete kadar iç üniteden oluşan klima cihazına denir. Multi klimalar genellikle oda sayısının çok olduğu konutlar ve iş yerlerinde kullanılır.

Sizinde yaşam alanlarında oda sayısı fazla veya dış ünite yeri gibi problem varsa multi klima seçmeniz tercih nedeniniz olacaktır.

Klima seçiminde sorun yaşamak istemeyen kullanıcılardansanız mutlaka kaliteli ve kurumsal markaları tercih ediniz. Multi cihazlarda klima bakır boruları genellikle sıva altı çekilmektedir. Sıva altı bakır boru çekme işlemlerinde aliminyum kit kullanılmasına izin vermeyiniz. Alt yapı hazırlayan teknik personelden mutlaka saf bakır boru kullanmasını isteyiniz. Aliminyum klima boru kitleri ilerleyen zamanlarda kırılmakta veya patlamaktadır. Bunun gibi durumlarda üzeründeki sıva kırılarak değiştirilmesi gerekir ki; bu da çok büyük bir maliyet doğurmaktadır.

Multi klimalar -15 derecelerde ısıtmayı sağladıkları gibi + 60 derecelerde soğutmayı rahatlıkla sağlamaktadırlar. Kesinlikle gerçek inverter teknolojisi ile üretilmekte ve kolay bir şekilde arıza göstermemektedirler.

Firmamız Yakacık Arçelik Klima Servisi
Yakacık General Klima Servisi
Yakacık Carrier Klima Servisi
Yakacık Toshiba Klima Servisi
Yakacık Sharp Klima Servisi
Yakacık Vestel Klima Servisi
Yakacık Demirdöküm Klima Servisi
Yakacık Beko Klima Servisi
Yakacık Panasonic Klima Servisi
Yakacık Midea Klima Servisi
Yakacık Electrolux Klima Servisi
Yakacık Regal Klima Servisi
Yakacık Mitsubishi Klima Servisi
Yakacık Altus Klima Servisi
Yakacık LG Klima Servisi
Yakacık Bosch Klima Servisi
Yakacık Daikin Klima Servisi
Yakacık Airfel Klima Servisi
Yakacık Fujitsu Klima Servisi
Yakacık klima servisi
Yakacık klima bakımı
Yakacık klima arıza servisi
Yakacık klima montajı ve de montaj
Yakacık klima teknik servisi
Yakacık klima ustası
Yakacık klima gaz dolumu
Yakacık klima bakır boru tesisatı
Yakacık klima ankastre boru döşeme
Yakacık klimacı
Yakacık klima  Mitsubishi klima cihazlarının bayisi olup her iki markanında multi klima satışını yapmaktadır. Alt yapı hazırlanması ve ücretsiz keşif hakkında firmamızdan teknik destek alabilir klima seçiminde bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstanbul’un bir çok noktasında gerek klima alt yapı hazırlanması gerekse multi klima sistemlerinin satışı konusunda çözüm ortağı olan firmamız işinin ehli kadroları ile sizlerinde çözüm ortağınız olmaya hazırdır.

Keşif esnasında neler yapılır

Öncelikle klimanın montajının yapılması gereken yer tespiti yapılır. Ardından elektrik tesisatının nereden alınacağı veya elektirk kablolarının nereden çekilmesi gerektiği konularında bilgi sahibi olursunuz. Klimanın dış ünitesinin monte edilecek yer tespiti yapılır ve bakır borularının nasıl çekilmesi gerektiğinde bilgilendirilirsiniz. Montaj ekiplerimiz klima elektrik tesisatını yapmamaktadırlar. Klima elektrik işleri kullanıcı tarafından yapılmaktadır.

Kapasite hesaplanması

Klima kapasitesi hesaplamak çok kolaydır. Yaşam alanınızın metrekaresini ölçün ve ikiye bölün çıkan sonuç klima kapasitesini göstermektedir.

Teknikeller Klima  Arıza Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir