Yeni çamlıca kombi servis

Yeni çamlıca kombi servis

Yeni çamlıca kombi  servisi

0216 311 70 69      0506 325 94 95

Yeni camlıca  kombi servisi olarak kombinizden verim alamıyorsanız cihazınızın arızalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki maddeleri takip ederek cihazınızı çalışır duruma getirebilirsiniz.
Gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrolediniz, gaz vanasını açık konuma getiriniz, tesisatla paralel konumda olmalıdır. Eğer açık olup, olmadığından emin değilseniz gaz vanasını her iki konumdada deneyerek kombinize reset işlemi yapınız.
Elektriğin açık olup olmadığını kontrol ediniz, cihazın sigortasını açınız yada cihazı açma düğmesinden açık konuma getiriniz. Reset işlemi yapınız.
Şayet yukarıda edı geçen maddeler yapılmış ve doğru ise cihazınızın kalorifer tesisatı su basıncını kontrol ediniz göstergeyi kontrol ederek su basıncını 1,5 bar seviyesine getiriniz. Günümüzdeki cihazlar 2.2 barın üzerindede kendini korumaya alarak cihazı çalıştırmayarak kullanıcısını uyarmaktadır. Eğer fazla su basmış durumdaysanız su basıncını kalorifer tesisatı boşaltmasından yada radyatör hava alma prüjörlerinden tahliye yaparak istenilen su seviyesine indirilebilir. Reset işlemi yapınız.
Cihazın sigortasından aç kapa yapınız ve reset işlemi yapınız, tuşu reset bölümüne getirerek 5 sn kadar bekleterek tekrar kullanmak istediğiniz konuma kalorifer yada sıcak su konumuna alınız.
Kalorifer peteği ısınmıyor ise kalorifer radyatörünü kontrol ediniz vanaları kapalı konumda olabilir.
Prüjörden havasını alınız.

Kalorifer peteği yeterince ısınmıyor ise; Yeni camlıca kombi servisi
Özellikle kombiye uzak olan radyatörlerde bu durum sıklıkla görülür. Önerimiz kombinize yakın olan radyatörlerin vanalarını kısarak kombinizin pompasının diğer ısınmayan radyatörlere suyu göndermesini devirdaimini yapabilmesini sağlamaktadır. Bazı durumlarda çok fazla kısmak gerekebir bazende kombiye yakın olan 2 veya 3 tane radyatörüde kısmak gerekmektedir. Şayet kısma işlemlerini yaptığımız haldede radyatörde ısınamama şikayeti devam ediyorsa kombinizin filitresi kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Filitre kombinize çıkan en sağdaki boru üzerinde olup öncelikle tesisat suyu boşaltılır basınç 0’a düşrüğünde filitre sökülerek temizlenmelidir.

Daha öncelerde ısınan ve yukarıdaki anlatılanlar yapıldığı halde halen radyatör ısınmıyorsa yani yakın radyatörler kıstınız, filitreyi temizlediniz o takdirde yapmanız gereken kalorifer tesisatınızın temizlenmesi gerekmektedir ve muhtemelen senelercede temizleme işlemi yaptırmadınız.
Kalorifer peteklerinizin ısınması engelleyen faktörlerden bazılarıda kalorifer tesisatınızın boru çapının ince çekilmesi veya ustaların tesisat borusunu kaynak işlemi yaparken borunun içine kaynak akıtarak borunun ağzını darltmasıdır.
Sıcak su kullanırken başlıca şikayetler ; Yeni camlıca kombi servisi
Sıcak su kullanırken özellikle duş esnasında arada suyu kapatırız bu kapama esnasında kombimizde kendini kapatmaktadır biz musluğu açtığımızda ise cihaz yaklaşık 7-8 saniye sonra suyu göndermektedir bu geçen zamanda ise musluğumuza gelmekte olan suda ise 8 saniye gibi bir zamanda soğuk su gelmektedir duş esnasında bu soğuk suyu hissetmemiz normaldir şayet soğuma ve sıcak akma zamanları normalde fazla ise cihazımızda normal olmayan bir durum söz konusu olabilir servise danışınız.

Kaç yılda bir kalorifer tesisatı temizliği yapılmalıdır; Yeni camlıca kombi servisi
Kombinizin ve tesisatınız sıfır olduğu durumlarda ilk 4üncü yıl bittiğinde, sonraki senelerde 2 yılda bir mutlaka kimyevi ilaçlar yardımıyla kalorifer tesisatı temizleme işlemi yapılmalıdır, tesisat temizliği ile birlikte bakımda yaptırılmalıdır.
Kalorifer tesisatı temizliği neden gereklidir; Yeni camlıca kombi servisi
Tesisatımızın kirli, tortulu hatta zaman geçtikçe balçık hale gelmesi ilk olarak cihazınızın bütün parçalarına olumsuz etkileri vardır. Bunların başında filitrenin tıkanmasına cihazda verim düşüklüğüne, üç yollu geçitlerinde yaylarında tıkanmalara işlevinin bozulmasına neden olarak büyük masraflar çıkarmasına ntc gibi sıcaklığı algılayan elektronik parçalara tortuların çarpması onucu yüzeyinde aşınmalara ve bozulmalara neden olmaktadır. Eğer tesisat temizliğine çok fazla geçikme olursa bir müddet sonra tesisat temizliği işleminde verim düşüklüğüne neden olmakta ve kombinizi değiştirmek zorunda kalınmaktadır. Tesisat temizliğinde mutlaka makina ve kimyasal kullanılmalı, temizlik işlemi bittikten sonra ise tesisatta kimyasal bırakılmamalı, durulama işlemi itinalı bir şekilde yapılmalıdır.

Emniyet ventilinden su geliyor
Emniyet ventilinin görevi kalorifer tesisatına fazla su girişini önleyerek kombimizin ve tesisatın zarar görmesini engellemektedir. Fakat yıllarca buna hizmet etmiş olan emniyet ventili kir ve pisliğe maruz kaldığı durumda ve eskimesi durumunda bir kere açıp su akıttıktan sonra tekrar çalışmama ve arızalanma durumunda olabilir. Bu durumda emniyet ventili değiştirilmeli ve kesinlikle tapa gibi malzemelerle kapatılmamalıdır.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir