Yenibosna Kombi Bakım Servis

Yenibosna Kombi Bakım Servis

Yenibosna Kombi Bakım Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69

Yenibosna Teknikeller Kombi Bakım Servisi

Kombi bakımı ne zaman ve nasıl yapılmalı? 
Her sene artan doğalgaz fiyatlarından kesenizin en az şekilde etkilenmesi için kombilere bakım yaptırmanız çok büyük önem taşıyor. Kombilere bakım yapılınca doğalgazdan tasarruf ediliyor. Daha fazla ısıtan kombiler, bakımla beraber az paraya kışı daha rahat geçirmenize yardımcı oluyor. Kombi bakımını yaptırmak ve her yıl rutin bir şekilde gerçekleştirmek büyük önem taşıyor. Kombi bakımı için yetkili bir servisle görüşmek en doğru olanı.
Soğuk havaların başlamasıyla bir çok vatandaş evinde kombisini çalıştırmak istiyor.

Kombinin bakımı ne zaman ve nasıl yapılır?

Kombinin doğru kullanılması ve bakımı tasarruf ve güvenlik açısından büyük önem taşıyor. İşte sağlıklı kombi bakımı için yapılması gerekenler… Kombi bakımlarında ilk öncelikle sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol ediliyor. Ardından kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol ediliyor. Daha sonra kombinin içi açılıyor ve tozlanma durumu kontrol ediliyor. Tozlanma çok fazlaysa, kombinin tozları temizleniyor.

Ayrıntılı bilgi için 0506 325 94 95 ve 0216 311 70 69 nolu hatlarımızdan Yenibosna Teknikeller Kombi Bakım Servisine ulaşabilirsiniz.

KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIYOR?

Kombi bakımlarında ilk öncelikle sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol ediliyor. Ardından kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol ediliyor. Daha sonra kombinin içi açılıyor ve tozlanma durumu kontrol ediliyor. Tozlanma çok fazlaysa, kombinin tozları temizleniyor. Kombi yanma odasında bulunan brülörü temizleniyor. Ardından kombi içerisindeki elektrik bağlantı noktaları ve hatları kontrol ediliyor. Kombi baca fanı kontrol ediliyor ve temizleniyor. Daha sonra genişleme tankı kontrol ediliyor, bar basıncı ayarlanıyor. Kombi kalorifer dönüş hattında bulunan filtre temizleniyor.

Ayrıntılı bilgi için 0506 325 94 95 ve 0216 311 70 69 nolu hatlarımızdan Yenibosna Teknikeller Kombi Bakım Servisine ulaşabilirsiniz.

Periyodik Kombi Bakımı
Kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri döner.

Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve tesisat çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir.


Kombi ve tesisatın bakımında dikkat edilecek hususlardan bazıları şunlardır:

1. Kombi cihazının içindeki ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunur. Aşırı kirlenen ve hasar gören tesisat parçaları kombinizin ömrünü kısaltır, doğalgaz tüketimini arttırır.
2. Kombi cihazının tüm elektrik aksamı kontrol edilir.
3. Isı sensörleri kontrol edilir ve bacanın açık olduğundan emin olunur.
4. Kombi su seviyesi ve bu seviyenin tutarlılık seviyesi kontrol edilir.
5. Tesisat suyunuzun bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Aşırı kirlenen tesisat suyu, ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz tüketmenize neden olur.
6. Özellikle tesisat suyu değiştirildikten sonra tesisat içinde kalan hava alınır.
7. Kombinin su hattında bulunan kir filtresi kontrol edilir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin değiltirilmesi gerekir. Aksi halde kombi tesisatınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar. Bu durum doğalgaz faturanıza yansır.
8. Kalorifer peteklerinin de bakıma ihtiyacı vardır. Kalorifer peteklerinin iç ve dış temizliği ısı iletimini büyük ölçüde arttırarak daha az doğalgaz tüketmenizi sağlar. Kalorifer peteklerinin konvektörleri genellikle ulaşılması güç yerlerde odukları için kir tutmaya müsaittirler. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki kir birikmesi evinizin ve iş yerinizin hijyeni için tehlike oluşturabilir.

Ayrıntılı bilgi için 0506 325 94 95 ve 0216 311 70 69 nolu hatlarımızdan Yenibosna Teknikeller Kombi Bakım Servisine ulaşabilirsiniz.

Kombinizin bakımını yaptırdığınız takdirde eski kombinizin verimi artar, yeni kombinizin de ömrü uzar. Kombi ve tesisatınızdaki arızalar kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğalgaz faturanıza yansımaz. Bakımı yaptırılan kombiler sürekli arızalanmıyacağı için size beklenmedik masraf çıkarmazlar.

Sonuç olarak daha az doğalgaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir