zümrütevler kombi arıza servis

zümrütevler kombi arıza servis

Zümrütevler Kombi Arıza Servisi

0506 325 94 95   0216 311 70 69 

Yeni bir kombi aldığınızda, kombi montajı üretici firmanın ve gaz dağıtım firmasının (igdaş v.s.) teknik şartlarına uygun yapılmalıdır. Burada amaç sizin güvenliğiniz ve kombinizin randımanlı çalışması için önemli bir unsur olup, firmamızın bu husustak  yılların vermiş oldugu tecrübesiyle sizlere kaliteli ve profesyonel hizmet vermekteyiz.

Kombi montajı alanında uzman usta personellerimiz tarafımızdan aşağıdaki aşamalar takip edilerek gerçekleştirilir.

 • Kombinizin personelimiz tarafından teknik şartlara uygun olarak uygun görülen yere askı bağlantılarının sağlam bir şekilde monte edilmesi ile kombi takma işlemi gerçekleşir.

 • Kombinizin baca çıkış yeri ayarlanır ve açılır.

 • Kombinizin bacası teknik şartnameye uygun bir şekilde montaj edilir.

 • Kombinizin tesisatı oluşturulduktan sonra, tesisatınızın gidiş, dönüş bağlantıları ileride herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamanız için kontrol edilir.

 • Kombinizin tesisat bağlantıları kontrol edilip tamamlandıktan sonra radyatörlerinize (petek) su verilerek kombiniz kullanılır hâle getirilir.

 • Kombi montajı sırasında gaz bağlantınız teknik şartnamelere göre yapılarak gaz kaçağına karşı kontrol sağlanır.

Zümrütevler Kombi Teknik Bilgi

1- Kombinizi istediğiniz  ayarda tutabilirisiniz. Cihazı kısık derecede kullanmak cihaza zarar vermez.
2- Baca temizliği bacalı kombilerde geçerlidir. Kombiler bacalı ve hermetik kombiler olarak 2 gruba ayrılır.

Hermetik Tip Kombiler
Açık yanma odası bulunmayan kombiler. Hermetik tabir ettiğimiz cihazlar olup bacaya ihtiyaç göstermezler. Yanma odaları kapalı hücre biçiminde olup, doğalgaz için gerekli olan yanma havasını bir fan yardımı ile dışarıdan alırken, yanma sonucu oluşan atık gazları aynı şekilde dış ortama vermektedir. Hermetik cihazlar bir hava akım borusu ile dış ortama bağlanmak zorundadır.
Bacalı Tip Kombiler:
Yanma odası bulundukları ortama açık olan ve bulunduğu ortamın havasını kullanan baca bağlantısı bulunan cihazlar bacalı kombi olarak adlandırılırlar. Mutlaka çekişi iyi bir bacaya bağlanmalı ve bulunduğu ortam havalandırılmalıdır. Banyolar ve hacmi 8m3?ten az olan yerlere konması uygun değildir.Baca temizliği bacalı modeller için gecerlidir.

3- Cihazınıza yılda bir kez mutlaka bakım yaptırmanız gerekmektedir.
4- Kış aylarında sürekli çalışan kombilerinizin gece kısık ayarda çalışması uygun olacaktır.
5- Cihazınızın su basıncı 1.5 bar seviyesinde olmalıdır.
6- Cihazınızda meydana gelecek sorunlarda  , verdiğimiz teknik destek sonucu giderilmiyorsa, kesinlikle cihaza müdahale etmeyin.servisin gelmesini bekleyin.
7- Radyatörlerinizin ısısından memnun değilseniz. Kalorifer sistemini temizlettirin.
8- Isınamıyorsanız radyatörlerinizin ısısını kontrol edin. Eğer sıcaksa ve hala ısınamıyorsanız, evinizdeki izolasyon yetersizdir. İçerideki ısıyı muhafaza edemiyorsanız, kayıplar oluşacak, bu nedenle ısınamadığınız gibi yüksek fatura ödeyeceksiniz.
9- Cihazın performansı ve sağlı açısından en üç petek kullanılmalıdır. Zira tasarruf olsun diye 1 veya 2 petek kullanırsanız cihazınız kısa zamanda durup çalışacağından zarar görecektir.
10- Zemin katta ve teras katta oturanlar ara katlara göre daha yüksek fatura öderler. Aksi için iyi bir izolasyon gerekmektedir.
11- Radyatörlerinizin üstü sıcak altı soğuk ise radyatör sistemindeki su, çeşitli nedenlerden dolayı iyi devir daim yapamamaktadır. Zira kombiden çıkıp peteklere giden su aynı hızda
kombiye geri gelmelidir, aksi halde iyi ısınma sağlanamaz.

12- Peteklerinizin havasını almak için peteğin üst yan kısmında bulunan prüjörü gevşetip su gelene kadar beklemelisiniz. Bunu yaparken cihazınız kapalı olmalıdır. İşlem bittikten sonra cihazın suyunu tekrar kontrol edin.
13- Peteklerinizde hava olup olmadığını anlamak için peteğe karşıdan bakıldığında sıcaklık üst vana kısmından girer diğer yarısı soğuk olur. Üstü sıcak altı soğuk ise hava yoktur.
Radyatör durup dururken hava yapmaz. Hava yapması için sistemin suyunun boşaltılması gerekmektedir. Bunun için arıza ?tadilat-boya v.b gibi işlemler sonucu ortaya çıkar.

Kalorifer tesisatının zaman içersinde içinde kireç, çamur ve tortular oluşur. Bunun sonucunda peteklerin alt kısımları ısınmaz. Borularda su akışı yavaşlar. kombini pompasında  krozyon ve kireçlenmeler oluşur. Bunları önlemek için tesisatınızı 2 – 3 yılda bir tesisat yıkama makinası ve kimyasalla içinin tamamen temizlenene kadar yıkanması gereklidir.

Tesisatınızı temizlettirin % 30 varan yakıt tasarrufu sağlayın.

Zümrütevler Petek  Tesisat Yıkama İşlemini Nasıl Yapıyoruz ?                 Tesisatın kirlik durumu test edilir.

 • Makina uygun yerden tesisata bağlanır.

 • Tesisatın büyüklüğüne ve kirliliğe göre ilaç hazırlanır.

 • İlaç makinaya doldurulur

 • Makina tesisat kirliliğine göre 1 ila 2 saat çalıştırılır.

 • Teisat taze suyla durulanır.

 • Tesisatın kimyasaldan nötralize ederek temizliyoruz.

 • Kombinizin filitrelerini temizliyoruz.

 • Tesisatın suyu doldurulup havaları alınır.

 • Çalışır durumda teslim edilir.

Uygulama Alanlarımız

 • Bireysel tesisatlar

 • Kombi tesisatları

 • Merkezi sistem tesisatları

 • Yerden ısıtma sistemleri

 • Siteler, toplu konutlar, hastaneler, okullar, fabrikalar, kamu binaları vb. yerlerde tesisat temizliği yapmaktayız.

Tesisat Bilgileri

Yıllardır kullanmakta olduğunuz cihazlarınıza bağlı radyatörlerdeki su kirlenmekte ve temizlenmesi gerekmektedir.Aksi halde radyatör diplerinde çamur seklinde tortu oluşmakta ve suda ağırlık meydana getirdiğinden suyun akış hızı yavaşlatmaktadır.İyi devridaim olmayan su kombiye uzak
olan radyatörlerin ısınmasına engel olmaktadır.
Radyatörlerin ortalama 3 yılda bir temizlenmesi uygundur. Çok sık temizlenmesi yeni kireç oluşumlarını hızlandırmaktadır. Kalorifer tesisatlarında en sağlıklı sistem, bakır boru ile yapılan tesisattır. Daha dayanıklı estetik ve uzun ömürlüdür.Plastik tesisatta ise yüksek derecelerde kullanıldığında iyi monte edilmediyse sarkma yapar. Aynı zamanda bakır boru metal oluşu nedeniyle geçtiği yeri ısıtır ve ısı iletkenliği çok iyidir.       
Son yıllarda ekonomik maliyeti ve kolay işçiliği nedeniyle birçok evde plastik boru tesisatı kullanılmaktadır. Sıva üstü plastik boru tesisatında evin iç dizaynına göre yapıldığından çok fazla sayıda doksan derecelik dirsek kullanılması sonucu suyun borulardaki hızı azalmakta uç kısımlardaki radyatörlerde ısınma sorunu görülebilmektedir.Bu nedenle kombi tesisatı yapılırken kombi ile radyatörler arasındaki fittings malzemelerinin en aza indirilmesini tavsiye ediyoruz plastik boru 260 derecelik yüksek bir ısıda kaynak yapılarak monte edildiğinden yapılan en ufak bir hata tesisat içerisindeki boru çapının daralmasına sebep olabileceğinden yıllarca ısınma sorununa sebep olabilir.

Tesisatınızda Bakır Boru Kullanmanız İçin 12 Önemli Neden;

1 – KOROZYONA DAYANIKLILIK 
Bakır dış etkilerden etkilenmeyen bir madde olması sayesinde inşaatlarda çok rahat kullanılmaktadır. Alçı, çimento, beton beton veya su bakıra hiç zarar vermez. Ayrıca bakır ültraviyole ve enfraruj ışınlarından etkilenmediği gibi yıllar boyunca bile hiçbir eskime göstermez.

2 – KULLANMA KOLAYLIĞI

Bakır kolay şekillendirilen bir madde olduğundan kullanılması basit ve işlenmesi süratlidir. Bu sayede tesisatçı zaman kazanmakta, dolayısıyla
maliyet düşmektedir. Ayrıca çok ucuz aletlerle çalışılabilmekte ve lehim sistemi sayesinde kaçak olmayan bir tesisat kurulabilmektedir.

3 – GENLEŞMEME ÖZELLİĞİ
Düşük bir genleşme oranı betonun genleşme oranına çok yakın olması sayesinde bakır boru çok güvenlidir. Plastik borularda bu oran bakırdan 7- 10 kat fazla olduğundan sıcak su tesisatları sorun çıkartmaktadır.

4 – GEÇİRGENLİK
Bakır boru yüksek ısıda bile %100 oranında oksijen ve gaz geçirmeme özelliğine sahiptir. Bu sayede plastik ve demir tesisatlarda rastlanan mantar ve bakteri üremez. Bu özelliğin yıllar geçtikçe değişmesi söz konusu değildir.

5 – ANTİ BAKTERİSİT ÖZELLİK

Bakır bakterisit özelliği sayesinde tatil zamanları ihtiva ettiği su durgun olan ve bakteri ve yosun üremesi için ideal bir ortam yaratan tesisatlardaki suyu temizler ve bakterilerden arındırır.

6 – ISI İLETKENLİĞİ
Plastikten bin kat fazla olan ısı iletkenliği sayesinde bakır boru özellikle yerden ısıtma sistemlerinde çok verimli olmaktadır. Demir borulu sistemlerle karşılaştırıldığında ise ilk ısıtmada meydana gelen kayıplar çok aza inmektedir. Buna ısı geçirgenliğinin yanı sıra et kalınlığının da az olması yol açmaktadır.

7 – SÜRTÜNME KATSAYISI
Bakır boruların diğer tesisat borularına kıyasla iç yüzeyleri çok kaygan olduğundan küçük çaplı borularla bile randımanlı bir tesisat kurulabilmektedir. Bu sayede daha küçük pompalar kullanılmakta ve dolayısıyla enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

8 – SAĞLAMLIK
Bakır borunun çekme mukavemeti diğer malzemelere göre daha yüksektir: tavlı borularda 200Mpa, sert borularda 300Mpa. İnşaatlarda oluşan zor şartlarda bile bakır boru önlem almadan kullanılabilmektedir. Ayrıca ateşten ve kemirgen hayvanlardan da etkilenmemektedir.

9 – BASINCA DAYANIKLILIK

Bu özelliği sayesinde bakır boru tesisatta basınç veya ısı kısıtlaması olmadan kullanılabilmektedir. Örneğin 22*1 ölçüsündeki bir bakır boru içindeki suyun 200 santigrat derece’ye çıkması halinde bile 16 bar’a dayanabilmektedir. Bu değerler boru çapı düştükçe daha da artmaktadır. Dolayısıyla zaman 80 santigrat derece’yi aşması muhtemel kalorifer tesisatlarında bakır boru mükemmel netice vermektedir.

10 – ESTETİK

Bakır borunun ve bağlantı elemanlarının inceliği tesisata çok estetik bir görünüm sağlar. Bakır boru kolaylıkla boyanır.


11 – YANGINA DAYANIKLILIK
Metal olması sebebi ile bakır boru evlerde meydana gelebilecek yangın olaylarında etkilenmez. Bu konu maalesef plastik borulu sistemlerde büyük sorun teşkil etmektedir. 

12 – ÇEVREYE DUYARLILIK
Bakır doğadan elde edilen saf bir madendir. Çevreye hiçbir zarar vermediği gibi tamamen geri kazanılan bir maddedir.

Maltepe Kombi Servisi, Maltepe Kombi, Maltepe Kombi Arıza, Maltepe Kombi Bakımı, Maltepe Kombi Montajı, Maltepe Kombi Onarımı, Maltepe Kombi Servis, Maltepe Kombi Tamiri, Maltepe Mahallesi Kombi Servisi, Maltepe Servis, hizmeti verilir.
Maltepe Servisi, Altayçeşme Kombi Servisi, Altayçeşme Kombi, Altayçeşme Kombi Arıza, Altayçeşme Kombi Bakımı, Altayçeşme Kombi Montajı, Altayçeşme Kombi Onarımı, Altayçeşme Kombi Servis, Altayçeşme Kombi Tamiri, Altayçeşme Mahallesi Kombi Servisi, hizmeti verilir.
Altayçeşme Servis, Altayçeşme Servisi, Altıntepe Kombi Servisi, Altıntepe Kombi, Altıntepe Kombi Arıza, Altıntepe Kombi Bakımı, Altıntepe Kombi Montajı, Altıntepe Kombi Onarımı, Altıntepe Kombi Servis, Altıntepe Kombi Tamiri, hizmeti verilir.
Altıntepe Mahallesi Kombi Servisi, Altıntepe Servis, Altıntepe Servisi, Aydınevler Kombi Servisi, Aydınevler Kombi, Aydınevler Kombi Arıza, Aydınevler Kombi Bakımı, Aydınevler Kombi Montajı, Aydınevler Kombi Onarımı, Aydınevler Kombi Servis, hizmeti verilir.
Aydınevler Kombi Tamiri, Aydınevler Mahallesi Kombi Servisi, Aydınevler Servis, Aydınevler Servisi, Bağlarbaşı Kombi Servisi, Bağlarbaşı Kombi, Bağlarbaşı Kombi Arıza, Bağlarbaşı Kombi Bakımı, Bağlarbaşı Kombi Montajı, Bağlarbaşı Kombi Onarımı, hizmeti verilir.
Bağlarbaşı Kombi Servis, Bağlarbaşı Kombi Tamiri, Bağlarbaşı Mahallesi Kombi Servisi, Bağlarbaşı Servis, Bağlarbaşı Servisi, Başıbüyük Kombi Servisi, Başıbüyük Kombi, Başıbüyük Kombi Arıza, Başıbüyük Kombi Bakımı, Başıbüyük Kombi Montajı, hizmeti verilir.
Başıbüyük Kombi Onarımı, Başıbüyük Kombi Servis, Başıbüyük Kombi Tamiri, Başıbüyük Mahallesi Kombi Servisi, Başıbüyük Servis, Başıbüyük Servisi, Büyükbakkalköy Kombi Servisi, Büyükbakkalköy Kombi, Büyükbakkalköy Kombi Arıza, Büyükbakkalköy Kombi Bakımı, hizmeti verilir.
Büyükbakkalköy Kombi Montajı, Büyükbakkalköy Kombi Onarımı, Büyükbakkalköy Kombi Servis, Büyükbakkalköy Kombi Tamiri, Büyükbakkalköy Mahallesi Kombi Servisi, Büyükbakkalköy Servis, Büyükbakkalköy Servisi, Cevizli Kombi Servisi, Cevizli Kombi, Cevizli Kombi Arıza, hizmeti verilir.
Cevizli Kombi Bakımı, Cevizli Kombi Montajı, Cevizli Kombi Onarımı, Cevizli Kombi Servis, Cevizli Kombi Tamiri, Cevizli Mahallesi Kombi Servisi, Cevizli Servis, Cevizli Servisi, Çınar Kombi Servisi, Çınar Kombi, hizmeti verilir.
Çınar Kombi Arıza, Çınar Kombi Bakımı, Çınar Kombi Montajı, Çınar Kombi Onarımı, Çınar Kombi Servis, Çınar Kombi Tamiri, Çınar Mahallesi Kombi Servisi, Çınar Servis, Çınar Servisi, Esenkent Kombi Servisi, hizmeti verilir.
Esenkent Kombi, Esenkent Kombi Arıza, Esenkent Kombi Bakımı, Esenkent Kombi Montajı, Esenkent Kombi Onarımı, Esenkent Kombi Servis, Esenkent Kombi Tamiri, Esenkent Mahallesi Kombi Servisi, Esenkent Servis, Esenkent Servisi, hizmeti verilir.
Feyzullah Kombi Servisi, Feyzullah Kombi, Feyzullah Kombi Arıza, Feyzullah Kombi Bakımı, Feyzullah Kombi Montajı, Feyzullah Kombi Onarımı, Feyzullah Kombi Servis, Feyzullah Kombi Tamiri, Feyzullah Mahallesi Kombi Servisi, Feyzullah Servis, hizmeti verilir.
Feyzullah Servisi, Fındıklı Kombi Servisi, Fındıklı Kombi, Fındıklı Kombi Arıza, Fındıklı Kombi Bakımı, Fındıklı Kombi Montajı, Fındıklı Kombi Onarımı, Fındıklı Kombi Servis, Fındıklı Kombi Tamiri, Fındıklı Mahallesi Kombi Servisi, hizmeti verilir.
Fındıklı Servis, Fındıklı Servisi, Girne Kombi Servisi, Girne Kombi, Girne Kombi Arıza, Girne Kombi Bakımı, Girne Kombi Montajı, Girne Kombi Onarımı, Girne Kombi Servis, Girne Kombi Tamiri, hizmeti verilir.
Girne Mahallesi Kombi Servisi, Girne Servis, Girne Servisi, Gülensu Kombi Servisi, Gülensu Kombi, Gülensu Kombi Arıza, Gülensu Kombi Bakımı, Gülensu Kombi Montajı, Gülensu Kombi Onarımı, Gülensu Kombi Servis, hizmeti verilir.
Gülensu Kombi Tamiri, Gülensu Mahallesi Kombi Servisi, Gülensu Servis, Gülensu Servisi, Gülsuyu Kombi Servisi, Gülsuyu Kombi, Gülsuyu Kombi Arıza, Gülsuyu Kombi Bakımı, Gülsuyu Kombi Montajı, Gülsuyu Kombi Onarımı, hizmeti verilir.
Gülsuyu Kombi Servis, Gülsuyu Kombi Tamiri, Gülsuyu Mahallesi Kombi Servisi, Gülsuyu Servis, Gülsuyu Servisi, İdealtepe Kombi Servisi, İdealtepe Kombi, İdealtepe Kombi Arıza, İdealtepe Kombi Bakımı, İdealtepe Kombi Montajı, hizmeti verilir.
İdealtepe Kombi Onarımı, İdealtepe Kombi Servis, İdealtepe Kombi Tamiri, İdealtepe Mahallesi Kombi Servisi, İdealtepe Servis, İdealtepe Servisi, Küçükyalı Kombi Servisi, Küçükyalı Kombi, Küçükyalı Kombi Arıza, Küçükyalı Kombi Bakımı, hizmeti verilir.
Küçükyalı Kombi Montajı, Küçükyalı Kombi Onarımı, Küçükyalı Kombi Servis, Küçükyalı Kombi Tamiri, Küçükyalı Mahallesi Kombi Servisi, Küçükyalı Servis, Küçükyalı Servisi, Yalı Kombi Servisi, Yalı Kombi, Yalı Kombi Arıza, hizmeti verilir.
Yalı Kombi Bakımı, Yalı Kombi Montajı, Yalı Kombi Onarımı, Yalı Kombi Servis, Yalı Kombi Tamiri, Yalı Mahallesi Kombi Servisi, Yalı Servis, Yalı Servisi, Zümrütevler Kombi Servisi, Zümrütevler Kombi, hizmeti verilir.
Zümrütevler Kombi Arıza, Zümrütevler Kombi Bakımı, Zümrütevler Kombi Montajı, Zümrütevler Kombi Onarımı, Zümrütevler Kombi Servis, Zümrütevler Kombi Tamiri, Zümrütevler Mahallesi Kombi Servisi, Zümrütevler Servis, Zümrütevler Servisi, hizmeti verilir.

Teknikeller Kombi Bakım Servisi, güvenilir, güler yüzlü, uzman ve deneyimli kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir